logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bezpłatny transport dla osób z niepełnosprawnościami na niedzielne wybory
Przygotowaliśmy darmowy transport dla osób z niepełnosprawnościami, by mogli komfortowo dotrzeć na niedzielne (13 października) wybory parlamentarne. Osoby zainteresowane proszone są o uprzedni kontakt telefoniczny. Usługa jest bezpłatna.


Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z bezpłatnego transportu na niedzielne głosowanie. Pracownicy Domów Pomocy Społecznych wraz z Wolontariuszami pomogą dotrzeć do lokalu wyborczego po uprzednim umówieniu się telefonicznym pod nr telefonu: 604 -759 – 812 lub 517 – 392 – 287. Podczas umówienia transportu należy podać swoje dane, adres oraz preferowaną godzinę. W niedzielę, 13 października o ustalonej godzinie transport będzie czekał na Państwa przed domem/blokiem.


Idź na wybory, bo Ci wybiorą
Możliwość wybierania naszych przedstawicieli w Sejmie i Senacie to jedno z podstawowych praw obywatelskich. Każdy ma w wyborach taki sam głos – wybory są równe i każdy ma jeden głos. Jeżeli zostaniemy tego dnia w domu, to ktoś inny wybierze za nas. Sejm i Senat to organy władzy ustawodawczej w Polsce, czyli w tym miejscu tworzy się prawo. Sejm decyduje o podatkach, systemie edukacji, służbie zdrowia czy środowisku naturalnym. Większość spraw, którymi zajmuje się Sejm i Senat ma bezpośredni wpływ na nasze życie.
 
Instrukcja głosowania krok po kroku znajduje się w INFORMATORZE WYBORCZYM

Zagłosuj dla Bydgoszczy

Bydgoszcz dołączyła do akcji zachęcającej do pójścia w niedzielę, 13 października na wybory do Sejmu i Senatu RP. Do akcji włączyły się też inne duże miasta, m.in. Warszawa, Gdańsk, Łódź i Wrocław. Każde z nich oferuje swoim mieszkańcom nagrody za mobilizację!  Jeśli bydgoszczanie, w niedzielę 13 października pójdą do urn a frekwencja przekroczy 60% miejska ślizgawka Torbyd będzie bezpłatna przez cały weekend 18 -20 października:
18 października (piątek) -  od godz. 14.00 – 22.00
19 października (sobota) -  od godz. 15.00 – 22.00
20 października (niedziela) – od godz. 11.00 – 22.00