logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bezpieczna ulica Pelplińska z sygnalizacją
Na skrzyżowaniu ulic Pelplińskiej, Orląt Lwowskich oraz Lawinowej zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Zdecydowanie poprawi to bezpieczeństwo kierowców wyjeżdżających z podporządkowanych ulic oraz pieszych przekraczających jezdnie. Trwa przetarg na to zadanie. Wkrótce ruszą też prace przy doświetleniu innych przejść dla pieszych.


Sygnalizacja świetlna będzie zamontowana na wszystkich wlotach skrzyżowania Pelplińskiej, Orląt Lwowskich oraz Lawinowej.  Skorygowane zostanie też oznakowanie poziome. O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu wnioskowali mieszkańcy osiedla Tatrzańskiego. Z przejść dla pieszych na ul. Pelplińskiej korzystają m.in. uczniowie. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy tego zadania. Po zawarciu umowy prace budowlane zajmą około 3 miesięcy.
Warto podkreślić, że na ul. Pelplińskiej w tym roku doświetlimy też  łącznie 4 przejścia dla pieszych. Wykorzystamy do tego nowoczesny system oświetlenia wertykalnego. Przejścia  wyposażymy w zestaw specjalistycznych lamp dobieranych indywidualnie dla konkretnej lokalizacji. W ten sposób samo przejście oraz strefa oczekiwania pieszego są doświetlone równomiernie w taki sposób, że pieszy dla nadjeżdżającego kierowcy jest zawsze przedstawiany jako jasny element na ciemniejszym tle.

W pierwszej kolejności zlecone zostały prace na 3 przejściach, które zgłosili mieszkańcy w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej światła po zmroku pojawi się w następujących lokalizacjach:
•    ul. Pelplińska / ul. Derdowskiego (południowe przejście dla pieszych)
•    ul. Pelplińska / ul. Jarużyńska
•    ul. Pelplińska / ul. Galla Anonima

Wstępnie zakładamy, że to zadanie zakończy się w wakacje. Prace pochłoną około 150 tysięcy złotych. Równocześnie trwają też przygotowania do dużego przetargu związanego z pakietem zadań realizowanych w całym mieście. Wśród nich jest też kolejne przejście na ul. Pelplińskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.  Więcej informacji na temat pozostałych inwestycji tego typu znajduje się w tekście „Inwestujemy w bezpieczeństwo”.

Fot. Google Maps