logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Basen Tatrzańskie. Uroczyste zawieszenie wiechy. Raport nr 7
Zakończył się pierwszy ważny etap budowy krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 67. Z tej okazji firma STRABAG zawiesiła tradycyjną wiechę na budynku. W piątek, 10 stycznia prezydent Rafał Bruski wziął udział w podsumowaniu dotychczasowych prac.


10 stycznia miało miejsce zawieszenie wiechy na budowie krytego basenu pływackiego na osiedlu Tatrzańskim. W uroczystości wziął udział prezydent Rafał Bruski oraz miejscy radni. Łączna wartość tej inwestycji to niemal 33 mln złotych. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się pod koniec kwietnia 2019 roku.

- Bydgoszcz powiększa się o kolejne baseny. Pod koniec zeszłego roku otworzyliśmy nowy obiekt na osiedlu Kapuściska. W budowie, oprócz tego przy szkole podstawowej przy ul. Kromera, jest także nowa Astoria. W tym roku rozpocznie się budowa pływalni na os  Miedzyń. Cieszę się z dotychczasowej terminowości w realizacji etapów tej inwestycji.
Przy dzisiejszej okazji symbolicznego zawieszenia wiechy dziękuję wszystkim za już wykonaną pracę i życzę efektywności w kolejnych miesiącach
– mówił Rafał Bruski, Prezydent Bydgoszczy.

Prace realizowane są zgodnie z planem – stan zaawansowania prac wynosi ok. 43%. Ukończono stan surowy zamknięty i uruchomiono węzeł cieplny, który umożliwia prowadzenia prac wykończeniowych i instalacyjnych wewnątrz budynku.


Obecnie prace wewnątrz budynku obejmują prace tynkarskie, malowanie ścian i stropu piwnicy. Dostarczono i zamontowano także nieckę basenu sportowego oraz urządzenia wentylacyjne.  Na budowie rozpoczęły się prace instalacyjne centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego oraz montaż kanalizacji sanitarnej.

W najbliższym okresie ukończony zostanie również stan surowy łącznika pomiędzy basenem, a szkołą oraz zrealizowana zostanie dostawa pozostałych elementów niecki sportowej oraz niecki rekreacyjnej wraz z dwoma jacuzzi i brodzikiem dla dzieci.

Zakończenie prac planowane jest zgodnie z harmonogramem na koniec października 2020 roku.

Po zakończeniu tej inwestycji uczniowie zyskają dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, z której poza godzinami lekcyjnymi będą mogli korzystać również mieszkańcy Bydgoszczy.

Dużo atrakcji
Trzeci fordoński basen będzie dużym 3-kondygnacyjny obiektem o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).