logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

7 ważnych słów
Pod takim tytułem w Bydgoszczy odbyła się dziś (30 listopada) konferencja inaugurująca piąty sezon projektu miejskiego „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”. W konferencji „7 ważnych słów” uczestniczyła zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.


Ze względu na sytuację epidemiczną odbyła się ona wyłącznie online. Wydarzenie było szczególną okazją do podkreślenia istoty tolerancji i szacunku dla odmienności.

Zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz, otwierając konferencję inaugurującą piąty sezon projektu miejskiego „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” podkreśliła, że - jesteśmy z tego projektu bardzo dumni, ponieważ jest on tworzony przez młodzież i ich opiekunów. Zastępczyni prezydenta zaznaczyła, że - w mieście działa Bydgoska Rada ds. Równego Traktowania. Trwają również prace nad programem równego traktowania. Liczę na pomysły i spostrzeżenia do programu również młodzieży i ich opiekunów zaangażowanych w realizację projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”.

Przy tej okazji podziękowała szkołom oraz nauczycielom, którzy angażują się w realizację projektu.

Piąty sezon bydgoskiego projektu miejskiego „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” zyskał tytuł „Nowa nadzieja”. Jak zapewniają organizatorzy, ten sezon ma być wyjątkowy i pełen niespodzianek. Przywrócone zostaną wcześniej realizowane inicjatywy, które ze względu na sytuację epidemiczną i naukę zdalną w szkołach nie doszły do skutku przez ostatnie półtora roku. Realizowane będą liczne konkursy i eventy. Nie zabraknie również zabawy analitycznej, debat i dyskusji, inicjatyw sportowych czy gier miejskich. Wraz z realizowanymi przedsięwzięciami, w nowym sezonie projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”, młodym ludziom przywracana będzie energia, chęć zaangażowania się w życie miasta i wiara w to, że mogą zmienić nasz mały świat na lepsze. Na zakończenie sezonu zaplanowane zostało Otwarcie Parku Tolerancji. Planowany termin tego wydarzenia to 27 czerwca 2022 roku.

Pełen harmonogram działań w ramach piątego sezonu „Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej” publikujemy TUTAJ