logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Weekend w mieście 1-3.07
Pierwszy lipcowy weekend upłynie pod znakiem różnorodnej muzyki w wykonaniu wspaniałych, mniej lub bardziej znanych artystów. Jak co tydzień na mieszkańców czeka dużo propozycji zwiedzania najróżniejszych zakątków miasta. Najmłodszych bydgoszczan zapraszamy na miejskie lato na tarasie Młynów Rothera i festyn rodzinny w BCTW. To też kolejna okazja, by spróbować przygody z jogą lub wziąć udział w całkowicie improwizowanym spektaklu.


Dobry wieczór impro
1 lipca, godz. 18:00 / Eljazz

Zapraszamy na spektakl improwizowany z okazji 10 urodzin Centrum Edukacyjnego ROBOproject. Improwizacja to wyjątkowa forma teatralna, w której wszystkie sceniczne działania powstają ad hoc, czyli bez wcześniej przygotowanego scenariusza czy rozpisanych dialogów. Kreowane na oczach Widzów historie powstają w oparciu o sugestie płynące z publiczności. Improwizacja teatralna to radość tworzenia w najczystszej postaci! Część pierwsza w godz. 18:00-18:45, 15 minut przerwy i część druga w godz. 19:00-19:45. Wystąpią improwizatorzy grupy Blender Impro. Wejście darmowe, wyjście - płacisz ile chcesz.

Koncert: Malik Montana
1 lipca, godz. 21:00 / Fabryka Lloyda

Drzwi Fabryki otwierają się już o 19:00. Malik Montana - autor wielomilionowych hitów oraz właściciel wytwórni GM2L. Od kilku lat konsekwentnie pracuje na swoją pozycję na polskim oraz zagranicznym rynku muzycznym. Wiele jego utworów od dawna ma status klasyków. Jego ostatni utwór nagrany wspólnie z DaChoyce & The Plug - Jetlag, zadebiutował na kartach na czasie w kilku krajach jednocześnie. Sukces ostatniego singla potwierdza ilość 20 mln wyświetleń wykręconych w miesiąc od premiery. W 2021 został prowadzącym i założycielem gali MMA składającej się z tzw. freak fightów, o nazwie HIGH League. Osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział w koncercie tylko pod opieką osoby dorosłej i na wyłączną odpowiedzialność osoby dorosłej, pod której pieczą pozostaje, po nabyciu biletów wstępu zarówno dla osoby małoletniej jak i dorosłej. Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16 lat, mogą uczestniczyć w koncercie pod warunkiem posiadania ważnego biletu oraz podpisanej zgody opiekunów prawnych na uczestnictwo w imprezie.

XI Mistrzostwa Polski w Parakajakarstwie
2 lipca, godz. 9:00 / Tor Regatowy Brdyujście

W taką pogodę warto przenieść się nad wodę, gdzie w sobotę odbędą się Mistrzostwa Polski w Parakajakarstwie. Wyścigi odbędą się na dystansie 200 m. Konkurencje: Sport (VL + KL mężczyzn - dwa wyścigi oraz (VL + KL kobiet) i FUN (K-2 Para Mix oraz K-2 Fun Mix - 50% osady ON). Zawodnicy liczą na doping; tylko pierwsze trzy osady otrzymają medale.

Wycieczki dla seniorów
2 lipca, godz. 10:00 / Łęgnowo

W ramach projektu Turystyczny Klub Seniora zapraszamy wszystkie osoby powyżej 60. roku życia na interesujące, krajoznawcze spacery po mieście, zupełnie za darmo. W najbliższą sobotę zwiedzimy Osiedle Awaryjne na bydgoskim Łęgnowie. Wycieczki poprowadzi Piotr Weckwerth - doświadczony przewodnik i autor treści pojawiających się na blogu: Weckwerth - turystyka BEZ FILTRÓW. Uwaga, na wycieczki obowiązują zapisy - drogą mailową: fundacja.nadrzeka@gmail.com; telefonicznie: 884-002-977 lub przez wiadomość prywatną na Facebooku (Fundacja Krzewienia Kultury i Turystyki "Nad Rzeką"). Zapisując się, należy podać termin wycieczki. Liczba miejsc silnie ograniczona; decyduje kolejność zgłoszeń.

Joga na trawie
2 lipca, godz. 10:00 / Park Kochanowskiego

Stan Harmonii zaprasza mieszkańców do spędzenia wspólnie czasu na świeżym powietrzu. To już czwarta edycja cyklu zajęć Joga na trawie. Przez cały okres wakacji w Parku Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy odbywać się będą darmowe zajęcia Joga na trawie. Jest to wspaniała okazja, aby poznać różne style jogi, pod okiem doświadczonych nauczycieli ze Stanu Harmonii. W najbliższą sobotę będziemy praktykować jogę ze Stenią Antosiak z Vinyasa Yoga. Ubierzcie się wygodnie, weźcie ze sobą kocyki, butelkę wody i dobry humor. To w zupełności wystarczy.

Festyn rodzinny Radosne i bezpieczne wakacje
2 lipca, godz. 11:00 / BCTW

Już 2 lipca zapraszamy na wydarzenie pt. „Radosne i bezpieczne wakacje”.  Impreza skierowana do wszystkich, którzy chcieliby miło spędzić czas. Na terenie zewnętrznym Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego będzie odbywał się festyn rodzinny, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wydarzeniem towarzyszącym będą Targi Familijne. W programie: strefa dla dzieci, nauka jazdy na rolkach, turniej gier planszowych, przejazd kolejką, prezentacja pracy służb mundurowych, wystawa bydgoskich klasyków, pokazy treningowe oraz pokazy psów obronnych. Na najmłodszych będą czekać dmuchańce i animatorzy. Zabawa będzie przeplatała się z edukacją na temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji. Wstęp wolny!

Miejskie Lato na tarasie
2-3 lipca, godz. 12:00-18:00 / Taras Młynów Rothera

Przed nami moc różnorodnych atrakcji! W wakacyjne weekendy spotkamy się na tarasie Młynów na wydarzeniach w ramach cyklu pod hasłem "Miejskie Lato". Będą warsztaty, zajęcia konstruktorskie, animacje i pikniki popularnonaukowe. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny.
Będzie ciekawie i kreatywnie, więc lipcowe i sierpniowe weekendy warto spędzić na tarasie Młynów!
Wydarzenia poprowadzi Fundacja 12 Kamienica. W najbliższy weekend w programie warsztaty i animacje.

Spacer z przewodnikiem po Bydgoszczy
2 i 3 lipca, godz. 12:30 / Bydgoskie Centrum Informacji, ul. Batorego 2

Jak co tydzień zapraszamy wszystkie osoby odwiedzające Bydgoszcz, a także mieszkańców miasta na letnie spacery z przewodnikiem. To doskonała okazja by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend oraz ciekawych anegdot. Proponujemy dwie trasy: Poznaj Stare Miasto - w każdą sobotę, spacer przez Stary Rynek, Katedrę, Mostową i Wyspę Młyńską lub Dookoła Śródmieścia  - w każdą niedzielę, spacer w okolice fontanny potop, Placu Wolności, ciekawych kamienic, pomnika Łuczniczki. Start o godz. 12.30 spod Bydgoskiego Centrum Informacji, Czas trwania spacerów: ok. 1,5 godz.

Wakacyjne koncerty na Starym Rynku
2 i 3 lipca, godz. 13:00 i 17:00 / Stary Rynek

Po raz trzeci w wakacyjne soboty i niedziele mieszkańcom i gościom,  odpoczywającym na Starym Rynku lub w pobliskich restauracjach, czas umilać będą dźwięki muzyki lub rowerowe pokazy klauna - zawsze o godzinie 13.00  oraz 17.00. To tradycja, zapoczątkowana w pandemicznym 2020 roku, kiedy nie można było organizować wielkich koncertów i eventów. Wniosła ona trochę radości w przestrzeń miasta i  spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno  gości jak i turystów. Wielu wykonawców to młodzi ludzie - studenci  lub absolwenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW lub Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.  Jak sami mówią, dzięki muzykowaniu w otwartej przestrzeni miasta nabierają nowych doświadczeń, które są inne od tych nabywanych w salach koncertowych. Nie zabraknie koncertów kapel podwórkowych - Cynamonów oraz Bydgoskiej Ferajny i prawdziwych streetowych artystów, dla których ulica jest codzienną sceną muzyczną.

Kanał Kultura: Nienadęty koncert dęty
2 lipca, godz. 19:00 / Park nad Kanałem, ul. Mińska 36

To już kolejna edycja projektu Kanał Kultura, który wyjątkowo musiał przypaść do gustu bydgoszczanom, skoro ponownie zagłosowali na niego w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W najbliższą sobotę Trumphal Brass Quintet z towarzyszniem Doroty Nowak (sopran) i Nazara Kachały (tenor) zagrają i zaśpiewają hity muzyki operetkowej i filmowej. Połączymy brzmieniowo dwa brzegi. Scena pojawi się w Parku Nad Kanałem (po stronie osiedla Flisy) ale z kocykami zapraszamy również na drugi brzeg, na Miedzyń (ul. Spacerowa/Kartuska). Wstęp wolny.

Zostań turystą w swoim mieście
3 lipca, godz. 10:00 / wejście na campus WSG, ul. Garbary 2

W te wakacje zostań turystą w swoim mieście! Wspólne poznawanie historii miasta, zwiedzanie zabytkowych obiektów, muzeów i spływy kajakowe - wszystko to czekać będzie na chętnych, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji “Zostań turystą w swoim mieście”. Program 25 wydarzeń organizowanych pomiędzy 5 czerwca a 24. września jest całkowicie darmowy dla uczestników, dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pełen i aktualny program można znaleźć na Facebooku na profilu organizatora - Bydgoszcz do odkrycia. Wszystkie wydarzenia są darmowe natomiast na niektóre należy zapisać się wcześniej. W najbliższą niedzielę zapraszamy na wycieczkę po znanym i nieznanym Okolu. Przewodnikiem będzie – jak zawsze – Piotr Wekwerth.

Rzeka Muzyki: Izabela Trojanowska
3 lipca, godz. 19:00 / amfiteatr przy Operze Nova

W wakacje powraca Rzeka Muzyki, czyli cykl koncertów na wodzie! W każdą niedzielę lipca i sierpnia rozmaici artyści będą gromadzić publiczność w amfiteatrze przy Operze Nova. Wszystkie koncerty są ogólnodostępne i darmowe. Start zawsze o godz. 19:00. W najbliższą niedzielę publiczność rozgrzeje Izabela Trojanowska! To polska piosenkarka rockowa, aktorka filmowa i teatralna, autorka tekstów, projektantka mody oraz osobowość medialna. Profesjonalną karierę muzyczną rozpoczęła w latach 70.! Usłyszmy utwory znane i te z najnowszej płyty nagranej z Janem Borysewiczem.