logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Miejskie Lato - rodzinne weekendy na tarasie Młynów

2022-08-20 12:00
2022-08-20 18:00
Młyny Rothera
Dla dzieci
Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
Przed nami moc różnorodnych atrakcji! W wakacyjne weekendy spotkamy się na tarasie Młynów na wydarzeniach w ramach cyklu pod hasłem "Miejskie Lato". Zaplanowaliśmy dla Was warsztaty, zajęcia konstruktorskie, animacje i pikniki popularnonaukowe. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny.
ATRAKCJE W NAJBLIŻSZY WEEKEND:
20-21.08.2200
Miejskie Lato: miasta przyszłości
20 sierpnia 2022
Czy siłą mięśni można zapalić żarówkę? Czym są inteligentne domy? Jak je budować, żeby zużywały jak najmniej energii? Jaki działają turbiny wiatrowe? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy w czasie naszego sobotniego spotkania. Eksperymenty, strefa konstruowania i turniej gier planszowych, to atrakcje, dzięki którym będziemy wspólnie odkrywać fascynujący świat nauki i inżynierii. Będziemy odkrywać, eksplorować, badać, testować, konstruować, ale przede wszystkim będziemy świetnie się bawić!
Strefa eksperymentów
Wyzwól moc – na tym stanowisku będziemy budować obwody zamknięte przy użyciu przewodów, diod, żarówek, baterii oraz odkrywać jak można przetwarzać energię.
Dobra energia – tu dowiemy się o odnawialnych źródłach energii, a także przetestujemy urządzenia do ich przetwarzania (turbiny wiatrowe, panele słoneczne, turbiny wodne).
Siła wiatru – na tym stanowisku będziemy budować turbiny wiatrowe i mierzyć ile energii elektrycznej można wygenerować za ich pomocą. Będziemy też robić pomiary siły i prędkości wiatru, a także dowiemy się jak określić jego kierunek.
Zielono nam – jest to stanowisko, na którym zaprezentujemy wpływ zielonych dachów na temperaturę i wilgotność w budynku.
Domy przyszłości – jest to stanowisko, na którym będzie dowiedzieć się jak działają inteligentne systemy w naszych domach, a także poznać mikroprocesory Arduino.
Strefa konstruowania
W tej strefie uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne konstrukcje:
Eko wieża – wieża to jedna z najważniejszych konstrukcji inżynierii lądowej, naszym wyzwaniem będzie zbudowanie jak najwyższej wieży z papierowych kubków.
Mierzymy wysoko – konkurs na zbudowanie najwyższej i najbardziej wytrzymałej wieży z drewnianych patyczków. Na budowniczych najlepszych konstrukcji czekają nagrody. Konkurs odbędzie się w dwóch turach: 13:00 – 15:00 i 15:30 – 17:30. W każdej turze może wziąć udział 5 zespołów do 5 osób każdy. Maksymalna liczba uczestników w każdej z tur to 25 osób. Zachęcamy do tworzenia rodzinnych zespołów.
Na wydarzenie Mierzymy wysoko obowiązują zapisy.
Opiekunowie wliczają się do limitu miejsc, więc prosimy o zapisanie wszystkich uczestników pod adresem: warsztaty@mlynyrothera.pl lub osobiście w punkcie informacyjnym Zaczyn. Wymagane informacje:
1. nazwa wydarzenia
2. imię, nazwisko
3. telefon kontaktowy
4. wiek dziecka
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.
Strefa gier
Dlaczego wikingowie nie mieszkali w namiotach, a Arabowie nie potrzebują spiczastych dachów? Dlaczego nie wszystkim opłacają się panele słoneczne? Jak zbudować dom wygodny i jednocześnie oszczędny? Tych i wielu innych rzeczy dowiesz się z naszej nowej gry! Zaprojektuj dom marzeń i zostań mistrzem ekonomii.
Zainteresowanych zapraszamy do gry w „Domy z każdej strony” Jest to nasza autorska gra karciana, dzięki której gracze uczą się zarządzać finansami, dobrze wykorzystywać naturalne zasoby, poznają technologie stosowane w budownictwie, a także ćwiczą umiejętności matematyczne. Na zwycięzców czekają nagrody.
Rozgrywki odbędą się w godzinach: 13:00 – 15:00 i 15:30 – 17:30. W każdej z rozgrywek może wziąć udział 5 zespołów złożonych z 2 do 5 osób każdy. Maksymalna liczba uczestników w każdej z tur to 25 osób. Zachęcamy do tworzenia rodzinnych zespołów.
Na wydarzenie Strefa gier obowiązują zapisy.
Opiekunowie wliczają się do limitu miejsc, więc prosimy o zapisanie wszystkich uczestników pod adresem: warsztaty@mlynyrothera.pl lub osobiście w punkcie informacyjnym Zaczyn. Wymagane informacje:
1. nazwa wydarzenia
2. imię, nazwisko
3. telefon kontaktowy
4. wiek dziecka
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.
21 sierpnia
Razem z Fundacją Aktywny Warsztat i Anną Maciejewską zbudujemy miasto marzeń. Wysokie bloki czy małe domki? A może dom, w którym teraz mieszkasz? Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i pomysłów. Podczas zajęć w ruch pójdą pędzle, młotki i śrubokręty, używając drewna i tektury stworzymy fantastyczną miejską zabudowę.
Zajęcia odbywają się w dwóch turach: 12.00-14.30 i 15.15-17.45
Dla kogo?
Dla dzieci od 4. roku życia z rodzicami
Cena
bezpłatnie
Zapisy:
Nie obowiązują zapisy, decyduje kolejność przyjścia. W jednej turze może wziąć udział maksymalnie 20 dzieci.
Projekt jest częścią przedsięwzięcia pn. Zajęcia edukacyjne, w tym przyrodniczo–matematyczne dla dzieci i młodzieży realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl