logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Rowerowa Stolica Polski - trening miast

2022-03-21 00:00
2022-05-21 23:59
Bydgoszcz, Bydgoszcz
Sport
Polecane

Tradycyjnie, pierwszego dnia wiosny ruszamy z oficjalnym treningiem Rowerowej Stolicy Polski 2022. W tym roku do rozgrzewki przed czerwcową rywalizacją zgłosiło się 47 miast. Przez dwa miesiące w aplikacji Aktywne Miasta kręćmy kilometry i sprawdźmy swoją formę przed latem!
Miasto Bydgoszcz zaprasza do corocznej aktywnej zabawy. 21 marca symbolicznie rozpoczniemy sezon rowerowy. Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce znów jest do wzięcia!
- Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast stosujemy przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast – tłumaczy koordynator akcji Tomasz Dobrowolski.
Lista rowerowych miast jest otwarta!
Do tej pory udział w rowerowym szaleństwie potwierdziło 47 miast: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko – Biała, Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Gniezno,  Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kędzierzyn – Koźle, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Leszno, Mysłowice, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Słupsk, Skarżysko-Kamienne, Skierniewice, Sopot, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra i Żory.
Trening miast to tylko rozgrzewka, która potrwa do 21 maja. Cały czas czekamy na kolejne miasta, które chciałyby włączyć się do czerwcowej rywalizacji o Puchar. Na zgłoszenia samorządów czekamy pod e-mailem: kontakt@aktywne.miasta.pl . Każdy samorząd, który zdecyduje się na podpisanie umowy na okres 2 lat otrzymuje stały rozszerzony dostęp do aplikacji, umożliwiający tworzenie lokalnych rywalizacji, wyzwań, odznak oraz umieszczanie np.: tras rowerowych czy biegowych. 
Wsiadaj na rower i kręć kilometry
Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2022.
Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry. Jeśli Twojego miasta nie ma na liście, możesz dołączyć do grupy „RESZTA ŚWIATA”.
W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!
Biorąc udział w rywalizacji zyskujemy dostęp do indywidualnych rankingów, historii naszych aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Zapisując się na trening na pewno nie przegapisz czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.
Konkurs na start
Mamy dla Was zabawę z okazji rozpoczęcia oficjalnej rozgrzewki. Każdy, kto już zapisał się do rywalizacji „Trening Rowerowej Stolicy Polski 2022” i wykona w dniu 21 marca aktywność: jazda na rowerze lub kolarstwo o dystansie minimum 15 km przy użyciu aplikacji Aktywne Miasta, otrzyma specjalną okolicznościową odznakę i weźmie udział w losowaniu. Do dziesięciu wylosowanych osób (pięciu pań i pięciu panów) zostanie wysłane pytanie dot. Rowerowej  Stolicy Polski. Autorzy poprawnych odpowiedzi otrzymają koszulki rowerowe dedykowane tegorocznej rywalizacji. Regulamin konkursu TUTAJ.
Nasi Partnerzy i Sponsorzy
Sponsorzy strategiczni to Dadelo, właściciel marki centrumrowerowe.pl oraz firma Polwell właściciel marki Fale Loki Koki. Wśród sponsorów wspierających jest fundator nagród dla trzech najlepszych miast – firma Ibombo, City Hotel oraz firma SISU. Partnerami medialnymi są Onet, Radio ESKA i Eurosport.
Podsumowanie treningu RSP 2021 w liczbach:
- 50 miast wzięło udział w treningu
- Prawie 17 tysięcy zarejestrowanych rowerzystów
- Ok. 2,3 miliona przejechanych kilometrów
- Ponad 139 tysięcy aktywności w ramach oficjalnego treningu

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl