logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Literatura w Centrum: Grzegorz Musiał

2022-01-11 18:00
2022-01-11 20:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Pozostałe
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
Gość spotkania promować będzie swój zbiór wierszy “Circulus mundi. Wiersze z lat 1995–2010”. Spotkanie poprowadzi bartłomiej Siwiec.
Grzegorz Musiał (ur. 1952 w Bydgoszczy) lekarz, poeta, pisarz, autor powieści (Stan płynny, Czeska biżuteria, W ptaszarni, Ja, Tamara), tomów wierszy (m.in. Kosmopolites, Berliner Tagebuch, Przypadkowi świadkowie zdarzeń, |Smak popiołu) tłumaczeń współczesnych poetów amerykańskich, w tym dwóch tomów poezji Allena Ginsberga. Członek PEN-Clubu, członek-założyciel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 r. Dwukrotny stypendysta International Writing Program oraz Fundacji Fulbrighta w USA. Laureat nagród literackich m. in. S. Piętaka, S. Wyspiańskiego, Kościelskich. Jego utwory tłumaczono m.in. na jj. angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, rumuński, czeski. Mieszka w Bydgoszczy.
“Grzegorz Musiał to poeta buntownik, płynący pod prąd głównego nurtu. Jego wiersze są głęboko przemyślane, refleksyjne, napisane jeszcze w czasach, gdy świat funkcjonował trochę inaczej, moim zdaniem znacznie ciekawiej. Jeszcze kilkanaście lat temu znacznie mocniejsza była nić łącząca człowieka z przyrodą, silniejsza wspólnota, ważniejsze wyznawane wartości. Ważniejsze było to, co łączy, a nie to co dzieli. I to jest też w tej twórczości niepokojące, a uważny czytelnik to wychwyci, że świat, w którym przyszło nam żyć, z dużą prędkością zmierza w niewłaściwą stronę.”
(fragment recenzji Bartłomieja Siwca)

______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl