logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Grand Prix World Para Athletics

2019-07-19 09:00
2019-07-21 18:00
Kompleks Sportowy Zawisza
Sport
Kompleks Sportowy Zawisza

Zawody tej rangi odbędą się w Polsce po raz pierwszy.
Grand Prix World Para Athetics składa się z dziewięciu imprez. Oprócz zmagań w Bydgoszczy w tym sezonie zawody rozegrane zostaną także w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Sao Paulo (Brazylia), Pekinie (Chiny), Arizonie (USA), Nottwil (Szwajcaria), Grosseto (Włochy), Tunisie (Tunezja) oraz w Paryżu (Francja).
Organizacja imprezy paralekkoatletycznej Grand Prix jest podyktowana rosnącą siłą sportu paraolimpijskiego na arenie międzynarodowej. Na ostatnich mistrzostwach Europy w paralekkoatletyce reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową z dorobkiem aż 26 złotych medali.
Organizacja zawodów w naszym mieście odbędzie się w przyspieszonym tempie ze względu na fakt, że propozycja organizacji imprezy pojawiła się nieoczekiwanie. Ze względu na rezygnację Niemców, którzy z uwagi na remont stadionu w Berlinie wycofali się z organizacji tej imprezy Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” bez wahania podjął się tego zadania.
Areną zmagań będzie stadion Zawiszy, który jest idealnym obiektem do organizacji zawodów lekkoatletycznych. W tym samym czasie na stadionie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych.

  ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl