logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Noc Kupały w Starym Fordonie

2019-06-21 20:00
2019-06-22 00:00
Bydgoszcz, Różne lokalizacje
Pozostałe

Wstęp wolny.
Informacje od Organizatora:
Tradycyjnie będziemy wić wianki i słuchać muzyki na żywo w wykonaniu naszych bydgoskich- super muzyków. O 22.00 odpalimy ognisko nad Wisłą i przy dźwiękach muzyki w tanecznym korowodzie wypuścimy wianki do Wisły.
Poza tym od 20.00 do 22.00 zapraszamy do Warsztatu na Bydgoskiej 26  do  wspólnego tworzenia magicznych "MONTANEK - SŁOWIAŃSKICH LALEK MOCY". Motanki wywodzą się z kultury ludowej krajów słowiańskich. Tworzone są ręcznie ze skrawków materiałów, bez przeszyć, bez użycia ostrych przedmiotów, jedynie owijając i zawiązując tkaniny. Lalki symbolizują dobre wartości jakie chcemy przyciągnąć, wzmocnić w swoim życiu. Tworzono je z intencją ochrony, miłości, zdrowia, obfitości ,a także dla osobistych, konkretnych marzeń. Wykonane z miłością i zgodnie z rytuałem, mają szczególną energię i symbolikę.
Na miejscu będą dostępne wszelkie materiały potrzebne do wykonania motanek. Jednak zachęcam Was, by przynieść także własne materiały – tkaninę, może tasiemkę, włóczkę czy małą ozdobę… Lalkę warto wzmocnić czymś osobistym, „nasączonym” już Waszą energią - jak mawia Aneta Grzegorzewska – miłośniczka rękodzieła i tradycji ludowej. Ja już wykonałam swoje "motanki" i chętnie podzielę się swoim doświadczeniem.
Organizator: Fundacja Bez Nazwy
Impreza organizowana w ramach projektu "Stary Fordon - Miasteczko Sztuki" dofinansowany przez Miasto Bydgoszcz oraz Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019".

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl