logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

2 nocny spacer przez Puszczę Bydgoską

2019-06-21 21:25
2019-06-22 04:45
Bydgoszcz, zbiórka: Pętla 68 przy ulicy Prądocińskiej
Turystyka

Informacje od Organizatora:
Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków "Bunkier" wraz z Robertem Grochowskim ma zaszczyt zaprosić na drugi nocny spacer przez Puszczę Bydgoską. Po drodze poznamy historię wsi Wypaleniska, zatrzymamy się nad jeziorkami w Rudach, wejdziemy na Szwedzką Górę (najsłynniejszą oraz wcale nie-najwyższą wydmę w Puszczy Bydgoskiej) oraz dawny poligon Kabat (do tego opuszczony cmentarz nieistniejącej wsi oraz maszty radiowe Polskiego Radia). Przez pierwszą część nocy trasa wiedzie historycznym szlakiem łączącym Bydgoszcz z Gniewkowem.
ZBIÓRKA: Pętla 68 przy ulicy Prądocińskiej - 21 czerwca 2019 - wymarsz około godziny 21:25 (po przyjeździe autobusu).
POWRÓT: pociąg z Solca Kujawskiego 22 VI br. prawdopodobnie o godzinie 4:45 (4.55 na Bydgoszczy Ws., 5.00 na Leśnym, 5.05 na Głównym), aczkolwiek tempo wycieczki będzie dostosowane do możliwości uczestników, więc celem marszu nie będzie ten konkretny pociąg - kolejne w razie czego są o 5.35 i 6.01
DYSTANS: 27 km.
Prosimy o zabranie ze sobą latarek (ale to chyba nocą oczywiste), dobrego nastroju oraz koniecznie elementów odblaskowych - szos będziemy unikali, ale przez moment będziemy jednak na nie wychodzić.
Najprostszy dojazd na miejsce zbiórki zapewnia autobus 68 wyjeżdżający z Dw.Leśnego o 20.42 (Powstańców Wlkp./Lelewela - 20.49, Rondo Fordońskie - 20.53, WP/kładka - 20.59, Glinki/Szpitalna - 21.05). Jest to jedyny możliwe dojazd komunikacją zbiorową na miejsce zbiórki, dlatego prosimy by na ten kurs się nie spóźnić!
Dla osób, które planują dotrzeć na miejsce własnym transportem (pomni zeszłorocznych doświadczeń) zwracamy uwagę, że pętla na Prądocińskiej to nie jest to samo miejsce co pętla przy Exploseum (przy Muzeum DAG)/Spalarni, a znajduje się kilka (!) kilometrów dalej - po południowej stronie obwodnicy.
Bezpośrednio po przyjeździe autobusu ruszamy w drogę, więc osoby docierające indywidualnie - prosimy by były na czas!
Dla osób, które obawiają się dystansu oraz nocy w Puszczy chcemy zapewnić, że wszyscy zeszłoroczni uczestnicy żywi i o własnych siłach dotarli do końca.
Trasa jest długa, ale przyjemność pobytu w lesie w najkrótszą noc roku oraz interesujące rozmowy z pewnością zrekompensują trudy fizyczne.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl