logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Koncerty Maryjne z Różą

2019-05-28 18:00
2019-05-28 19:30
Katedra Bydgoska
Koncert
Katedra Bydgoska

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór CANTATE DEO Parafii Św. Mateusza Apostoła i Ewangelistyw Bydgoszczy powstał w październiku 2008 roku z inicjatywy proboszcza, ks. Mariusza Kucińskiego. Dyrygentem zespołu od początku jego istnienia jest dr hab. Grażyna Wolter-Kaźmierczak, pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Chór występuje w rodzimej parafii, a także dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Promień Życia” i słuchaczy Bydgoskiego Uniwersytetu III wieku. Od 2015 roku zespół regularnie bierze udział w Koncertach Maryjnych z Różą. W 2018 roku chór otrzymał Brązowy Dyplom na XIV Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie. W programie koncertu w dniu 28 maja : „Witaj Mario” - opr. T. Paciorkiewicz , „Stabat Mater” - Z. Kodaly, „Ave Regina caelorum” - G. Mignemi, „Signore delle cime” - B. de Marzi, „Nie opuszczaj nas” - opr. T. Paciorkiewicz, „Maryjo, ja Twe dziecię” - A. Chlondowski, „Czego chcesz od nas Panie” - opr. P. Bębenek, „Ave Maria” - J. Dominiquez.
Chór SEPTYMA Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Bydgoszczy pod dyrekcją Elżbiety Guzman. W programie koncertu po Mszy Świętej: „Alleluja” -Anonim, „Moja piosenka” - Józef Świder, „Zdrowaś Królewno Wyborna” - Andrzej Koszewski, „Litania do Bogurodzicy” - ks. Zdzisław Bernet.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl