logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

LGBT Film Festival: Lesbian Shorts

2019-04-27 18:00
2019-04-27 20:00
Kino Orzeł
Film
Kino Orzeł

Baba Joga (The Yoga Lady)
Dorota jest młodą mamą, pracuje w bibliotece, kuleje na jedną nogę. Mieszka w małym miasteczku, które zdaje się tak samo uśpione jak ona, jej mąż Marek i ich marzenia. Pojawienie się w mieście tajemniczej joginki Wioli wyrywa bohaterów ze snu wprowadza zamieszanie w ich dotychczas spokojne życie.
Reżyseria, scenariusz: Michalina Przewdzing, zdj. Weronika Bliska, muzyka: Stefan Monin, obsada: Adriana Kalska, Łukasz Kabus, Karolina Brzezińska, Oskar Sokołowski, Pamela Adamik, Dariusz Pieróg, Mariusz Capiga, Margola Sularczyk, Polska 2019, 31‘
Halayla (Tonight)
Tom odwiedza swoją siostrę, by poznać wreszcie jej dziewczynę i znajomych. Spotkanie konfrontuje ją z prawdą o sobie, partnerce i związku, o której nie miała dotąd pojęcia. Nim pojawi się znów nad horyzontem, bohaterka stanie przed trudnym wyborem.
Reż., scen. Emily Shir Segal, zdj. Naomi Meroz, obs. Tamar Amit Joseph, Mika Tsur, Omer Yefet, Ofek Pesach, Shahar Taboch, Itay Gershman, Izrael 2018, 14‘
Sidoksissa
Sidoksissa jest intymnym wyznaniem na temat seksu, władzy, zaufania i pragnień. Swoimi opowieściami dzieli się z nami czworo bohaterów.
Reż. Juho Reinikainen, zdj. Aake Kivalo, Finlandia 2018, 5‘
A Thousand Years of Love
Ingyinn i Wai, dwie młode dziewczyny, spotykają się przypadkiem. I od razu wpadają sobie w oko. Ingyinn jest już zaręczona z mężczyzną, którego seksualność zdaje się niejednoznaczna. Wai sprawia za to wrażenie osoby, której uczuć nie można być pewnym.
Reż., scen. M. Noe, Chiny 2017, 9‘
Boxes
Oma i jej wnuczka Jessica spędzają popołudnie, pakując rzeczy niedawno zmarłego dziadka. Przy okazji dzielą się wspomnieniami. Chcąc nie chcąc, na jaw wychodzą także osobiste sekrety. Gdy dla Omy najtrudniej jest mówić o tej części życia, która przypadła przed Holokaustem, tak Jessice największą trudność sprawia rozmowa o jej seksualności.
Reż., scen. Jeremy Borison, obs. Kathryn Kates, Elana Gantman, Kay Kelly, USA 2018, 13‘
Reality Fragment 160921
Oglądamy tytułowy fragment z życia dwóch dziewczyn. Ich rzeczywistość to próba oswojenia własnej przestrzeni oraz nierozerwalnie związanego z nią dystansu. Towarzyszmy kształtowaniu się światów bohaterek, a także próbie ich połączenia. Ten krótki film to kompilacja myśli, wspomnień i zmysłowych doświadczeń, w których niebagatelną rolę odgrywa również rzeczywistość wirtualna.
Reż., scen. Jasmine & April Lin, muz. G.S. Sultan, DJ Supermarket, Soy,
UK 2017, 14‘
Bilety na pojedynczy pokaz - 7 zł (ulgowy)/ 10 zł (normalny)
Karnety na całość - 35 zł (ulgowy)/ 50 zł (normalny)
Film 18+

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl