logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz skąpana w kwiatach
Rozpoczęliśmy sadzenie kwiatów w mieście. W kilkunastu miejscach, w donicach i kwietnikach, zobaczymy różnokolorowe letnie odmiany. Nasadzenia letnie komponowane będą z roślin jednorocznych, m.in. z begonii i pelargonii. W zazielenianie starówki włączyli się także przedsiębiorcy w swoich letnich ogródkach oraz w witrynach sklepów.


W Bydgoszczy trwa sadzenie letnich kompozycji kwiatowych. Begonie, pelargonie, kocanki, aksamitki i wiele innych kolorowych roślin pojawiło się w ostatnich dniach w kilkunastu lokalizacjach Bydgoszczy. W sumie zamówienie na letnie rośliny obejmowało 12,5 tysiąca sadzonek.Kompozycje z pelargonii, uczepu żółtego, canny i pelargonii zdobią Most Staromiejski. W sumie rośliny zostały posadzone w 22 donicach, w których znajduje się ponad 350 sadzonek.Stary Rynek to kumulacja bujnie kwitnących roślin w eleganckich drewnianych donicach, w których zasadzono czerwone pelargonie, uczep, kocankę włochatą. W wiszących kwietnikach pojawiła się pelargonia bluszczolistna, dichondra, komarzyca oraz uczep nazywany złotym deszczem, a to za sprawą drobnych żółtych kwiatów.  

W dużych donicach z cortenu, w których znajdują się rośliny wieloletnie dosadzone zostały dichondry srebrzyste, kocanki, uczep i pelargonie.

Na ul. Długiej w donicach zasadzono begonie Dragon i Solenia oraz kocanki.

Przy Starym Porcie powstały wielobarwne dywany, widoczne z Mostu Staromiejskiego. Wśród roślin canny z brązowymi liśćmi, begonie, pomarańczowe aksamitki i stokrotki.Na Placu Teatralnym dawna fontanna wypełniła się begoniami i srebrnymi starcami popielnymi.

Nasadzenia roślin cały czas trwają. Na Wełnianym Rynku we wtorek, 24 maja sadzone były begonie o zielonych i bordowych liściach i kwiatach w kolorach różowych i białych. Letnie kompozycje roślin pojawią się także w Parku J. Kochanowskiego i Parku K. Wielkiego oraz w al. Ossolińskich.

O estetykę tej reprezentacyjnej części miasta dbają także lokalni przedsiębiorcy. W swoich letnich ogródkach oraz przed witrynami posadzili wielobarwne kwiaty oraz rośliny zielone tj. bambus.