logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz nagrodzona w Cannes!
14 marca br. rozpoczęły się w Cannes Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM 2023. Na Polskim Stoisku Narodowym obecni są przedstawiciele Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz oraz Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, którzy promują potencjał inwestycyjny naszego regionu. Pierwszego dnia targów wręczono także specjalne wyróżnienia dla czołowych „Europejskich miast i regionów przyszłości 2023”, wśród których znalazła się Bydgoszcz.


Ranking fDi Intelligence, przeprowadzany co roku przez zespół ekspertów Financial Times, porównuje europejskie miasta i regiony pod kątem ich mocnych stron gospodarczych, finansowych i biznesowych. W wyniku aplikacji złożonej przez BARR, Bydgoszcz uplasowała się na wysokich pozycjach w następujących kategoriach:

  • Średniej wielkości europejskie miasta przyszłości fDi 2023 – Efektywność kosztowa (8. miejsce),
  • Średniej wielkości europejskie miasta przyszłości fDi 2023 – Strategia FDI (6. miejsce).

Na towarzyszącej targom gali FDI European Cities and Regions of the Future 2023 Awards Ceremony wyróżnienia w imieniu miasta Bydgoszczy odebrała Edyta Wiwatowska – Prezes BARR. Podczas ceremonii ogłoszono również, że Polska zajęła 2. miejsce w Europie pod względem liczby utworzonych miejsc pracy.

MIPIM to jedno z największych i najważniejszych na świecie wydarzeń przeznaczonych dla sektora nieruchomości. Tegoroczne targi potrwają do 17 marca. Od 1990 roku spotykają się tam przedstawiciele kluczowych podmiotów działających na rynku nieruchomości, w szczególności deweloperzy oraz inwestorzy. Obecne są także władze miast i regionów, znani architekci, firmy z sektora logistyki, grupy hotelowe oraz organizacje branżowe. Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania nowości, dyskusji wokół światowych trendów w branży nieruchomości oraz zaprezentowania potencjału inwestycyjnego krajów, miast, regionów oraz specjalnych stref ekonomicznych.