logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Autobusem lub statkiem na majówkę
W najbliższy weekend rozpocznie się kolejny sezon bydgoskich linii turystycznych. Zabytkowym „ogórkiem” dojedziemy do Myślęcinka i Exploseum. Miejskie autobusy będą też dojeżdżać do Ostromecka i obsłużą ul. Inwalidów, przy której zlokalizowane są ogrody działkowe.


W dniach od 29 kwietnia do 3 maja  uruchomione zostaną następujące linie turystyczne obsługiwane pojazdami historycznymi:

  • linia autobusowa nr 100 na trasie Stary Rynek - Myślęcinek,
  • linia autobusowa nr 102 na trasie Stary Rynek - Exploseum.

Przypominamy, że podobnie jak w latach ubiegłych, na liniach turystycznych będzie obowiązywała standardowa taryfa opłat ZDMiKP. Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe, będą mogli podróżować tymi liniami bez dodatkowych opłat. Kontrolę i sprzedaż biletów w pojazdach będzie prowadziła obsługa konduktorska.

W sobotę 29 kwietnia rozpocznie się również  okres żeglugowy Bydgoskiego Tramwaju Wodnego. Szczegółowe informacje, rozkłady rejsów oraz rezerwacje są dostępne na stronie ZDMiKP w zakładce „Bydgoski Tramwaj Wodny".Poza tym od soboty będzie można korzystać z sezonowego połączenia do Ostromecka (linia nr 75). Jednocześnie na okres letni zwiększona zostanie liczba kursów linii autobusowej nr 52 w dni wolne realizowanych na wydłużonej trasie z Błonia do Myślęcinka. Z kolei oznaczone kursy linii autobusowej nr 73 z Kapuścisk będą realizowały kursy wariantowe do działek zlokalizowanych w rejonie ul. Inwalidów (pętla Sygnałowa). Więcej szczegółowych informacji oraz rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl

Warto wiedzieć

W ubiegłym roku z rejsów zabytkowym statkiem MS „Bydgoszcz” oraz dwoma „Słonecznikami” skorzystało prawie 32 tysiące pasażerów. W porównaniu z sezonem 2015 oznacza to wzrost o blisko 2 tysiące osób. „Słoneczniki” rozwijają prędkość do 12 km/h. Zabierają na pokład 28 pasażerów. Są napędzane bateriami słonecznymi. Zabytkowa jednostka „Bydgoszcz” z 1913 roku zabiera na pokład 24 pasażerów i pływa z prędkością do 10 km/h.