logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Uwaga na upały
Jest gorąco, a temperatura w dzień sięga ponad 30 stopni Celsjusza. Przypominamy, że utrzymujące się wysokie temperatury mogą być szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Mieszkańcy mogą już ochłodzić się przy kurtynach wodnych.


Co robić by przetrwać upał? Po pierwsze, jeśli tylko możemy unikajmy przebywania na słońcu. Zrezygnujmy także z obciążającego nasz organizm wysiłku fizycznego. Jeżeli wychodzimy w upalny dzień na świeże powietrze, pamiętajmy o nakryciu głowy, butelce wody oraz szukajmy zacienionych miejsc. Przed wyjściem z domu warto również zastosować kremy z wysokim filtrem. Pamiętajmy także o naszych czworonogach, zapewniając im stały dostęp do wody i zacienione miejsce do odpoczynku.

Woda do napicia i schłodzenia
W związku z falą upałów zamontowaliśmy w mieście bramki wodne, dzięki którym schłodzimy się w upalny dzień. Uruchomiona została także pergola na Placu Teatralnym. Urządzenia znajdują się na Wyspie Młyńskiej, przy Filharmonii Pomorskiej, Osiedlu Leśnym pomiędzy Sułkowskiego, a 11 listopada, przy ul. Gdańskiej przy skrzyżowaniu z ul.  Dworcową. Od jutra kurtyna stanie przy Technikum Mechanicznym przy ul. Kruszwickiej. W Bydgoszczy funkcjonuje także mgiełka wodna na Starym Rynku oraz nowa fontanna w Starym Fordonie, które pozwalają przetrwać ciepłe słoneczne dni.

Na ulicy Mostowej i na Wyspie Młyńskiej w najbliższych dniach napijemy się wody bydgoskiej. Je to coroczna wakacyjna akcja częstowania bydgoszczan i turystów wodą bydgoską prosto z kranu, która wróciła po okresie pandemii.  
Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy śpiących dzieci lub zwierząt w samochodach.  W tak upalne dni, temperatura w pojeździe bardzo szybko wzrasta. Może to prowadzić do udaru, a nawet śmierci.