logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

RSP 2022. Dokręcamy na nocnym rajdzie w czwartek
Ostatnie dwie godziny czerwcowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski spędźmy na rowerze. Zapraszamy w czwartek, 30 czerwca o godz. 22 na ostatni wspólny przejazd ulicami miasta w środku nocy! Na rajd nie obowiązują zapisy.


Powoli zmierzamy do końca rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Metropolia Bydgoszcz dzielnie walczy z innymi rowerzystami w Polsce o jak najlepszy wynik. Pamiętajmy jednak, że nie chodzi tylko wynik w klasyfikacji ogólnej ale o dobrą zabawę, ducha zdrowej rywalizacji i o aktywne podejście do życia.

Jak kończyć wspólne kręcenie, jeśli nie nocnym przejazdem? Zapraszamy o godz. 22 na Stary Rynek, z którego przejedziemy przez centrum w kierunku Bartodziejów. Jeśli ma być to prawdziwy przejazd ulicami Bydgoszczy to nie zabraknie trasy pod górkę, którą przemierzymy ulicą Bełzy. Następnie odwiedzimy Górny Taras, aż do Górzyskowa. Tutaj na chwilę miniemy granice administracyjne miasta, by na drodze kierującej do Białych Błót zjechać do lasu i znaleźć się na Miedzyniu. Na osiedlu zjedziemy ponownie w dół, by popedałować nad malowniczym Kanałem Bydgoskim. Na Okolu nasze jednoślady pozostawią także ślad na ulicy Grunwaldzkiej. Skąd ponownie trafimy na bydgoski Starym Rynek.
Cała trasa będzie liczyła około 25 kilometrów i potrwa około 2 godzin. Na rajd nie obowiązują zapisy. Wystarczy pojawić się na Starym Rynku o godz. 22 w czwartek 30 czerwca.Kręć z Metropolią Bydgoszcz

Rywalizacja RSP 2022 to nie tylko Puchar widniejący w gablocie urzędów miast, to także wyróżnienia indywidualne: vouchery w wysokości 1, 1,5 i  2 tys. zł do centrumrowerowe.pl oraz zestawy kosmetyków od Fale Loki Koki.

Metropolia Bydgoszcz przygotowała specjalne nagrody dla tych, którzy zdecydują się kręcić właśnie dla niej. Jeżeli pokonasz: 400 km – 800 km dostaniesz niebieskie skarpetki kolarskie,  801 km – 1200 km otrzymasz rowerowy mini narzędziownik, tzw. multitool marki EYEN Hexy S8, 1201 km lub więcej – wygrasz niebieską koszulkę rowerową marki SISU dedykowaną rywalizacji.

Więcej o akcji na aktywne.miasta.pl