logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Czas odkryć kolejne osiedlowe tajemnice
W najbliższą sobotę (1.04) rozpoczynają się kolejne spacery po miejskich osiedlach. Jak pokazał ubiegły rok, chętnych do poznawania tajemnic bydgoskich dzielnic nie brakuje.


To był jeden z hitów wiosenno-letniego sezonu 2022. Spacery po osiedlach bardzo szybko zyskały na popularności. W tych organizowanych po os. Leśnym, czy Bartodziejach brało udział blisko 100 osób. 

- W tym roku czas na kolejne osiedla. Chcielibyśmy pokazać ciekawostki wszystkich bydgoskich dzielnic. Teraz czeka nas kolejne dziesięć - mówi Piotr Weckwerth, autor bloga "Turystyka BEZ FILTRÓW" i jednocześnie organizator akcji.

W sobotę zapraszamy na odkrywanie tajemnic Błonia. - To wyjątkowa dzielnica dla wielu bydgoszczan i jedno z pierwszych powojennych, dużych osiedli mieszkaniowych. Sporo osób darzy Błonie sentymentem. Poza tym dochodzi jeszcze wiele historycznych ciekawostek, związanych chociażby z ułanami - dodaje Weckwerth. Spacer rozpocznie się w sobotę o 12. Zbiórka pod pomnikiem Chrystusa na ul. Seminaryjnej. Dzień później w niedzielę odbędzie się kolejny spacer. Tym razem po osiedlu Wilczak-Jary (start o godz. 12, przy pętli tramwajowej na Wilczaku). - Oczywiście będzie Kanał Bydgoski, ale też Park Księżycowy. Na uczestników czekają też ciekawostki związane z Fabryką Obrabiarek do Drewna. Każdy spacer trwa ok. 2 godzin. Zapraszamy wszystkich, młodszych, starszych. Można przyjść również np. ze swoim pieskiem - mówi. 

Oprócz Błonia, Wilczaka-Jarów w tym roku spacery odbędą się także na Kapuściskach, Górzyskowie, Bielawach, Flisach, Wyżynach, Bydgoszcz-Wschód, Prądach i Osowej Górze.

Udział w każdym spacerze jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.

Projekt "Bydgoskie Osiedla BEZ TAJEMNIC" dofinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz. Informacji o spacerach można szukać na blogu "Turystyka BEZ FILTRÓW".