Bydgoski Festiwal Wodny Ster na Bydgoszcz 2022

Wyspa Młyńska
Dla dzieci, Koncert, Polecane, Wykład
Wyspa Młyńska

STER NA BYDGOSZCZ   to festiwal jedyny w swoim rodzaju. Zlokalizowany w przepięknej scenerii Wyspy Młyńskiej, dobra zabawa w klimacie podróżniczo-marynistycznym połączona z najlepszą polską muzyką alternatywną.
Program Steru na Bydgoszcz 2022
SOBOTA, 25 CZERWCA
12.00 – 18.00 Strefa relaksu i rekreacji –polana na Wyspie Młyńskiej:
Surfbike Racer (akademia i zawody na Brdzie)
S.U.P. FUN Park (na Brdzie: nabrzeże Wyspy Młyńskiej - przystań)
S.U.P. POOL: (basen) - SUP Akademia, SUP Joga, POOL RACER, SUP Aerobik, SUP Noodle
Skimboard – akademia surfera (tor)
Dry Surf Fitness
VR Symulator SUP (namiot sferyczny)
Kreatywna pracownia 3D (namiot sferyczny)
Żeglarska Strefa Familijna
12.00 – 18.00 Gotowanie zupy rybnej w wielkim kotle – Wyspa Młyńska
12.00 – 12.30 Charytatywny Wyścig Kaczek – start: most Kiepury
14.00 – 17.00 – ergometry - Klub LOTTO Bydgostia – teren przy placu zabaw przy Młynówce
13.00 – 17.30 Spotkania z Podróżnikami – Młyny Rothera
1. Łukasz Wierzbicki Opowiem Wam o Olku. Wspomnienie o najsłynniejszym polskim kajakarzu Aleksandrze Dobie.
2. Katarzyna Nizinkiewicz W poszukiwaniu ciszy. 78 dni, 1600 km samotnej wędrówki przez mroźną Szwecję w czasie pandemii.
3. Bartek Sabela Jądro chciwości. W dół rzeki Kongo po diamenty.
18.00 – 19.00 – koncert Tadeusza Seiberta – scena na Wyspie Młyńskiej
19.30 – 20.30 – koncert Alicji Szemplińskiej – scena na Wyspie Młyńskiej
21.00 – 22.00 – koncert Michała Szczygła – scena na Wyspie Młyńskiej
22.00 – 22.15 – koncert na harfie laserowej / pokaz laserowy
22.15 – 23.30 – „Dyskoteka pod gwiazdami” prowadzą Kalwi & Remi
NIEDZIELA, 26 CZERWCA
12.00 – 18.00 Strefa relaksu i rekreacji –polana na Wyspie Młyńskiej
Surfbike Racer (akademia i zawody na Brdzie)
S.U.P. FUN Park (na Brdzie: nabrzeże Wyspy Młyńskiej - przystań)
Skimboard – akademia surfera (tor)
Dry Surf Fitness
VR Symulator SUP (namiot sferyczny)
Kreatywna pracownia 3D (namiot sferyczny)
Żeglarska Strefa Familijna
13.00 – 17.30 Spotkania z Podróżnikami – Młyny Rothera
1. Kamila Kielar Pacific Crest Trail, czyli 4300 km wzdłuż oceanu – samotne przejście szlaku od Meksyku do Kanady.
2. Krzysztof Story Kropla w Morzu: Aral. Relacja z reporterskiej wyprawy nad Morze Aralskie, do Uzbekistanu i Kazachstanu.
3. Marcin Jamkowski Uratowane z Potopu. Losy odkrytych na dnie Wisły zabytków skradzionych przez Szwedów w czasie potopu szwedzkiego.
13.30 – 14.30 „Trzy życzenia złotej rybki” – Teatr Vaśka – teren przy placu zabaw przy Młynówce
13.30 – 14.30 koncert orkiestry z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła na MS Łokietek – wybrzeże Wyspy Młyńskiej
15.00 – 16.00 Wielki Wyścig Butelkowy – rzeka Brda na odcinku Rybi Rynek – Wyspa Młyńska
16.15 – 17.15 Trzy Majtki - koncert – Wyspa Młyńska
17.30 – 18.30 Banana Boat– Wyspa Młyńska
18.30 – 19.30 Orkiestra Samanta– koncert – Wyspa Młyńska
ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE:
Rejsy po Brdzie – nabrzeże rzeki Brdy
Rejsy ms Łokietek i Słoneczniki – Rybi Rynek (zarezerwuj na dole strony)
Strefa gastro – foodtrucki, stoiska rybne, browar - Wyspa Młyńska
Wypożyczalnia sprzętu wodnego – Przystań Bydgoszcz
Wystawa domów na wodzie firmy La Mare – pomost Przystani Bydgoszcz, ul. Tamka
Spacery przyrodniczo – ekologiczny i historyczny– start: przed wejściem do Młynów Rothera
9:00 – 10:30 - "Brda okiem tracza" – spacer przyrodniczy dla maks. 30 osób, prowadzi Monika Wójcik-Musiał (Towarzystwo Przyrodnicze KAWKA)
11:30- 13:00 - „Woda, przemysł, rekreacja, czyli różne oblicza serca miasta - Wyspy Młyńskiej i jej okolic” – spacer historyczny dla maks. 22 osób, prowadzi: Dawid Urbański
Ster na skarb! Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, sobota – niedziela: 12.00-21.00
Ster na skarb! – rodzinny bieg zręcznościowy ; start 25 czerwca, godz. 15:00, Europejskie Centrum Pieniądza , ul. Mennica 4
„Różowy świat staje na głowie” – performance, 25 czerwca, godz. 18:00, ul. Gdańska 4
Wystawa fotograficzna „Bydgoski Węzeł Wodny” – Młyny Rothera
Wystawa nawiązuje wprost do Bydgoskiego Węzła Wodnego oraz do metafory budowania więzi, relacji, funkcjonowania w sieci powiązań społecznych, gospodarczych i globalnych. Zwracamy uwagę na Bydgoski Węzeł Wodny i Młyny Rothera jako centralny, „węzłowy” punkt w topografii i historii naszego miasta, w którym krzyżują się losy mieszkańców Bydgoszczy. Wystawa odpowiada na pytanie, jak rzeka warunkowała tożsamość miasta i jej mieszkańców kiedyś, a jak warunkuje ją dziś. Wystawa ma być interaktywno-narracyjną opowieścią o związkach Bydgoszczy z rzeką Brdą i pozostałymi drogami wodnymi znajdującymi się w mieście (Kanał Bydgoski, Wisła) od XIX wieku, czasu powstania Młynów Rothera i dynamicznego rozwoju społeczno-gospodarczego miasta, do czasów współczesnych.
Projekt "PortretWielokrotny" będzie realizowany na houseboat La Mare, przycumowanym w marinie. ul. Tamka 2.
Portretowanie będzie bezpłatne i dostępne dla osób zgłoszonych. Osoby uczestniczące otrzymają wybrane 3 portrety mailem. Możliwe będzie zamówienie wydruków i oprawy zdjęć w cenach uzgodnionych z uczestnikami. Zgłoszenia uczestników na blogu MetaMemory20.
W sobotę, 25 czerwca w godz. 12.00 – 15.00 oraz 16.00 – 19.00
W niedzielę, 26 czerwca w godz. 12.00 – 16.00 oraz 17.00 - 21.00
Dodatkowo w sobotę, 25 czerwca, o godz. 20:00 odbędzie się wernisaż wystawy „PortretWielokrotny" w klubie "Mózg".
Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian do programu Festiwalu.

odbywających się w  Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl