Międzynarodowy Dzień Kajakarza Kayakmania Bydgoszcz 2021

2021-08-29 22:30
Bydgoszcz, Różne lokalizacje
Polecane, Turystyka

KAYAKMANIA to impreza plenerowa skierowana do sympatyków rekreacji wodnej. Przeznaczona jest dla  osób czynnie uprawiających kajakarstwo turystyczne jak i dla amatorów, którzy nigdy nie pływali w kajaku. Celem KAYAKMANII jest popularyzacja kajakarstwa w Polsce i poza granicami kraju oraz integracja turystów z Polski z mieszkańcami miasta jako element budowania marki Miasta Bydgoszcz.
Corocznie na Kayakmanię składa się szereg konkurencji wyścigowych, pokazowych, imprez towarzyszących oraz piknik na Wyspie Młyńskiej z wieloma atrakcjami dla uczestników oraz mieszkańców.
1. 27.08.2021 (piątek)
- organizacja pola namiotowego i głównego Biura Zawodów przy Fabryce Lloyda.
- wieczór Komandorski dla uczestników Kayakmanii, sponsorów, partnerów imprezy, zaproszonych gości - Fabryka Lloyda – wstęp wolny
- Przegląd Piosenki Turystycznej – Harmonijka Ustna pod patronatem Michała Kielaka, konkurs młodych talentów – wstęp wolny
2. 28.08.2021 (sobota)
- aktywności na wodzie – Brdyujście,
- współzawodnictwo na trasie długodystansowej Fabryka Lloyda – Słoneczny Młyn – Brdyujście – Fabryka Lloyda
- „Podróż bez barier – Międzynarodowe Zawody dla Niepełnosprawnych”,
- piknik, miasteczko zabaw dla dzieci (gry i zabawy)
- strefa ekologii promująca działania przyrodniczo - ekologiczne
- współudział w uroczystościach Mistrzostw Polski Seniorów- strefa relaksu
- strefa gastro
- przegląd Piosenki Turystycznej - koncert - Biesiada Kajakowa - Fabryka Lloyda - wstęp wolny
- Przegląd Piosenki Turystycznej - wieczór muzyczno - filmowy „Pamięci Aleksandra Doby”
3. 29.08.2021 (niedziela)
- rodzinny spływ kajakowy
- współudział w uroczystościach Mistrzostw Polski Seniorów
- Przegląd Piosenki Turystycznej koncert jubileuszowy 50 LAT NA SCENIE – Wolna Grupa Bukowina.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl