XVII Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego

2022-06-12 03:00
KS Gwiazda
Polecane

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego to najstarszy, nieprzerwanie organizowany nocny maraton w Polsce! Zawody są kultowe bowiem gromadzą na starcie stałych uczestników, którzy są symbolem wartości jaką niesie sport a w szczególności biegi maratońskie!
Te zawody, to wielka atrakcja dla uczestniczących w niej osób. Bieg, bowiem rozgrywany jest w nocy w przepięknej scenerii Plant Bydgoskich w unikalnej scenerii, wzdłuż unikatowych zabytków hydrotechniki jakimi są śluzy rodem z XVIII w. na Kanale Bydgoskim, który jest najstarszym śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski czynnym do dnia dzisiejszego.
To wyjątkowe w skali kraju przedsięwzięcie każdego roku spotyka się z licznym zainteresowaniem, potwierdzającym jego rosnący prestiż i powszechne uznanie wśród zawodników. Towarzyszące inicjatywie atrakcje, sprawiają, że każdy uczestnik, poprzez czynny udział bądź dopingowanie, może poczuć ducha sportowej atmosfery i doświadczyć artystycznych wrażeń.
Wszyscy zawodnicy otrzymują autorskie, nietuzinkowe odlewane medale, wyjątkowe okolicznościowe koszulki i niespotykane jak na warunki w kraju bogate pakiety startowe. Oferujemy też oryginalne pamiątkowe, profesjonalne i spersonalizowane numery startowe oraz elektroniczne zapisy i pomiar czasu. Zawsze też coś nam gra, głośno i na żywo co jest dużą atrakcją dla biegaczy i kibiców! Klasyfikacja odbywa się aż na 10. dystansach!
Jak pokazują kolejne edycje, w wydarzeniu uczestniczą maratończycy nie tylko z Bydgoszczy a w większości z całego kraju, a także biegacze z Litwy, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady, Ukrainy i Białorusi.
Rekordy trasy to 3:16:32 kobieta i 2:42:00 mężczyzna.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl