Mistrzostwa Województwa Kuj-Pom w darts

Bydgoszcz, Scena Bydgoszcz

Informacje od Organizatora:
Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Ceremonia zakończenia sezonu 2021/22 (sobota, godz 12.00 - więcej info poniżej)
termin: 27-29 maja
miejsce: Scena Bydgoszcz, ul. Plac Kościeleckich 3, Bydgoszcz
Darterzy!
Czas na ukoronowanie sezonu 2021/22 w ramach rozgrywek w ramach Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta! Zapraszamy na Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które są kolejną szansą na zdobycie refundacji na Mistrzostwa Polski w Żninie
Wartym zanotowania faktem jest to, że Mistrzostwa Województwa to impreza otwarta. Oznacza to, że nie ma żadnego kryterium ograniczającego możliwość gry w turnieju. Tak więc zachęcamy do darterskiej rywalizacji wszystkich chętnych niezależnie od miejsca zamieszkania!
Czekają nas trzy dni emocjonujących rozgrywek. Każdego dnia gramy inną kategorię: deblowo, drużynowo i indywidualnie. Do tego w sobotę przeprowadzimy ceremonię wręczenia nagród za sezon 2021/22.
Wydarzenie odbędzie się w nowym wyjątkowym obiekcie - Scena Bydgoszcz, który znajduje się w samym centrum miasta - przy pl. Kościeleckich 3. Jak sama nazwa sugeruje: na miejscu wbudowana jest fantastyczna scena, z pewnością wykorzystana będzie do uatrakcyjnienia oprawy turniejowej - mamy nadzieję że poczujecie się jak na mały PDC, dlatego pomóżcie nam razem zbudować atmosferę darterskiego święta.
Scena Bydgoszcz to projekt powiązany z restauracją La Rosa, która w profesjonalny sposób zadba o zapewnienie nam obsługi gastronomicznej, także szykujcie się również na ucztę dla ciała!
Sam lokal ma prawie 500m2 otwartej powierzchni, na której zainstalujemy około 20 automatów - liczymy, że warunki do gry będą bardzo komfortowe!
Kalendarz Mistrzostw oraz informacje o turniejach
Piątek, 27 maja
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego kat. deble
- start turnieju: 18.00
- opłata startowa: 20zł / os (40zł para)
- double K.O. - odpadamy z turnieju po dwóch przegranych meczach
- 501 D.O. League - każdy na swój licznik, czyli gramy na bloki (nie można zakończyć lega, jeżeli partner z drużyny ma więcej punktów niż przeciwnicy w sumie)
- mecze do dwóch wygranych legów
- turniej otwarty - brak kryteriów doboru debli - parujcie się jak chcecie
- gramy w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej, pary mieszane zapisują się do turnieju męskiego
- nagrody w turnieju męskim: 1 miejsce - refundacja na Mistrzostwa Polski w Żninie (dla dwóch zawodników), miejsca 1-3 - puchary
- nagrody w turnieju kobiet: 50% puli dzielone na 3 najlepsze pary, puchary dla 3 najlepszych par
- jeżeli zawody pójdą sprawnie to przewidujemy turniej Lucky Looser
Sobota, 28 maja
Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
- start turnieju ok. 13.00 (zapisy do 12.30) - na godz. 12.00 przewidziana ceremonia zakończenia sezonu
- gramy systemem grupy + single K.O.
- gramy według oficjalnego protokołu EDF - w wersji pełnej lub skróconej (4 lub 2 rundy singli nominowanych) - o wersji protokołu zdecyduje sędzia w dniu zawodów
- turniej jest otwarty - zagrać może każda drużyna, która zbierze minimum 4 zawodników
- opłata startowa: 30zł / zawodnik
- drużyny KPLD, które grają w ligowym składzie i pod ligową nazwą: 20zł / zawodnik - zachęcamy do gry w ligowych barwach!
- nagrody: 1 miejsce: 4 x refundacja na Mistrzostwa Polski, miejsca 1-3 puchary i medale
Niedziela, 29 maja
Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
- start turnieju 12.00
- gramy systemem double K.O. - zawodnik odpada z turnieju po dwóch przegranych meczach
- 501 D.O. - do dwóch wygranych legów (chyba, że sędzia zdecyduje o wyższym formacie)
- opłata startowa: 25zł / zawodnik
- turnieje otwarte - brak kryteriów ograniczających możliwość zapisu
- gramy w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej
- nagrody w kat. męskiej - 1-2 miejsce - refundacja na Mistrzostwa Polski, miejsca 1-3 puchary
- nagrody w kat. kobiet - 1 miejsce - refundacja na Mistrzostwa Polski, miejsca 1-3 puchary
Zapraszamy wszystkich graczy oraz kibiców do wspólnej zabawy. Życzymy owocnego treningu przed Mistrzostwami, którego efektem będzie zakwalifikowanie się na 4 dniowe Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się w żnińskiej Cukrowni.
Do zobaczenia przy tarczy!
Zakończenie sezonu 2021/22
Zapraszamy na zakończenie sezonu rozgrywek drużynowych i indywidualnych w ramach Kujawsko -Pomorskiej Ligi Darta. Niektóre rozgrywki, takie jak rankingi klubowe czy playoffy jeszcze się toczą, ale czy będzie piękniejsza okazja na zakończenie tegorocznych rozgrywek na wspólnym święcie darta w naszym regionie - czyli Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Województwa
Data: 28 maja 2012r. (sobota)
godz: 12.00
Miejsce: Scena Bydgoszcz, pl. Kościeleckich 3, Bydgoszcz
Wręczać będziemy puchary i nominację dla:
- 4 najlepszych drużyn Ekstraklasy
- 4 najlepszych drużyn I Ligi
- 5 najlepszych drużyn II Ligi
Indywidualne medale dla każdego zawodnika przewidziane dla miejsc 1-3 w każdej z lig.
Nagrodzeni zostaną również najlepsi zawodnicy w statystykach ligowych
- 3 najlepszych zawodników Ekstraklasy
- 3 najlepszych zawodników I Ligi
- 3 najlepszych zawodników II Ligi
Pamiątkowe trofea otrzymają również darterzy zaangażowani w rozgrywki indywidualne:
- 10 najlepszych graczy rankingu OPEN
- 3 najlepsze kobiety rankigu OPEN
- 10 najlepszych graczy rankingu Amatorskiego
- 3 najlepsze kobiety rankingu Amatorskiego
- nominacje do kadry z turniejów 15 i 32 w obu cyklach
Już teraz dziękujemy wszystkim darterom zaangażowanym w rozgrywki zarówno drużynowe jak i indywidualne! Mamy za sobą kolejny udany sezon rywalizacji i wspólnych spotkań przy tarczy - mamy nadzieję, że dobrze bawiliście się i że z dobrym nastawieniem przystąpicie do najważniejszych rozgywek w sezonie, czyli turniejów mistrzowskich!

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl