Dla nas woda to wartość - Strategia gospodarowania wodą w obiegu zamkniętym dla Miasta Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz rozpoczęło prace nad tworzeniem Strategii gospodarowania wodą w obiegu zamkniętym oraz Planu Działań. Strategia będzie obejmowała 3 obszary tematyczne: wykorzystanie wody opadowej, wykorzystanie wody szarej, wykorzystanie oczyszczonych ścieków. Dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego zostanie określona wizja i cele strategiczne, natomiast szczegółowe zadania, zamierzenia i Plan działań zostaną opracowany dla Miasta Bydgoszczy.

Wypracowana podczas spotkania wizja

BTOF dzięki przemyślanym rozwiązaniom gospodarki wodno-ściekowej wykorzystuje deszczówkę i odzyskuje wodę dostosowując działania do zmian klimatu.

Prezentacja Retencja.pl