logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Drogie bydgoskie organizacje pozarządowe, to miejsce jest dla Was.

Tu możecie zamieścić opis swojej działalności, pokazać podejmowane inicjatywy w Bydgoszczy, zrobić wywiad z ciekawą osobą, napisać reportaż, zaprosić na konferencję lub akcję organizowaną przez Waszą organizację.

Jeżeli chcecie, aby działalność Waszej organizacji pojawiła się na stronie Pozarządowa Bydgoszcz, prosimy o przesłanie treści i zdjęć na adres ngo@um.bydgoszcz.pl

 

Film LGD Dwie Rzeki

Stowarzyszenie Bydgoska Lokalna Grupa Działania Dwie Rzeki przygotowało film, przedstawiający na jakie działania dla mieszkańców Bydgoszczy można uzyskać wsparcie finansowe w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju. Zapraszamy do zapoznania się z filmem: https://www.youtube.com/watch?v=X7AxXYA3M_0&feature=youtu.be

 

Osoby zainteresowane współpracą są proszone o kontakt z pracownikami Biura LGD. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.lgd.bydgoszcz.pl.

 

Wyprodukowanie filmu zostało dofinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu "Inicjuj z FIO bis"

 

 

 

Klub Czwartki z Elektryką (Klub CzE) to oferta Oddziału Bydgoskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) dla mieszkańców Bydgoszczy. Celem spotkań Klubu CzE, jest popularyzacja tematyki związanej z szeroko pojętą elektrotechniką. Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych i odbywają się cyklicznie w każdy ostatni czwartek miesiąca w sali 202 (I piętro) w Bydgoskim Domu Technika NOT o godzinie 17:00.

Szczególne zapraszamy uczniów szkół ponadgimanzjalnych oraz studentów.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA KLUBU CzE:

30 listopada 2017 r.

Temat: Zarys historii przemysłu elektrotechnicznego w Polsce

Prelegent: mgr inż. Janusz Nowastowski

28 grudnia 2017 r.

Temat: Wpływ Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku na obciążenie sieci elektroenergetycznej

Prelegent: dr inż. Włodzimierz Bieliński

25 stycznia 2018 r.

Temat: Liczniki energii elektrycznej w naszych domach

Prelegent: dr inż. Włodzimierz Bieliński

22 lutego 2018 r.

Temat: Za, a nawet przeciw nagrzewaniu indukcyjnemu

Prelegent: dr inż. Maria Derecka

29 marzec 2018 r.

Temat: Pomiary i testy instalacji elektrycznej w pojazdach szynowych

Prelegent: mgr inż. Marek Wiśniewski

26 kwietnia 2018 r.

Temat: Rzeka Wisła – największy niewykorzystany potencjał gospodarczy Polski

Prelegent: mgr inż. Maciej Domżalski

Stowarzyszenie Elektryków PolskichOddział Bydgoski im. prof. Alfonsa Hoffmannaul. Rumińskiego 6, 85-030 Bydgoskitel. 602 303 479, e-mail: biuro@sep.bydgoszcz.bydgoszcz.pl

 

 

 

Fundacja Innowacja i Współdziałanie zaprasza na Pierwsze Śniadanie Biznesowe KLUBU BIZNESU POLSKA – UKRAINA, które rozpocznie się o godz. 10:00 we wtorek 05.12.2017 r. w Restauracji „Pod Dębem” w Bydgoszczy, przy ul. Fordońskiej 102.

Jest powszechnie wiadome, że polscy producenci i usługodawcy potrzebują nowych rynków zbycia swojej produkcji i usług. Potrzebują także pracowników. Ukraina, obejmująca więcej niż 40 milionów konsumentów, jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków ze względu na swoje korzystne położenie geograficzne. Od 2016 roku stopień atrakcyjności został bardzo wzmocniony, dzięki zmianom ustawodawstwa, które nabrały mocy prawnej od początku stycznia ub.r.

Także ciekawym kierunkiem rozwoju będzie oferta produktów i usług dla imigrantów zarobkowych. Już teraz pracuje i uczy się w Polsce ponad milion obywateli Ukrainy. Tylko w Bydgoszczy pracuje i uczy się co najmniej kilkanaście tysięcy Ukraińców. Szacuje się, że w całym regionie jest ich już około 50 tysięcy, a będzie ich coraz więcej.

To jest ogromny potencjał i ogromna nisza rynkowa.

Dla ukraińskich przedsiębiorców, inwestujących w Polsce i otwierających firmy w naszym regionie, obecność w naszym Klubie będzie wyjątkowo efektywnym sposobem nawiązania bezpośrednich kontaktów z polskimi przedsiębiorstwami. Na spotkaniach klubowych będą mogli przedstawić swoją ofertę oraz plany rozwoju swoich firm.

Na każdym spotkaniu członkowie Klubu będą mieć możliwość zaprezentowania, tego, co chcą dzięki klubowi osiągnąć oraz zapoznania się z tym, czego potrzebują i co mają do zaoferowania inni klubowicze.

Miło nam poinformować, że Pierwsze Śniadanie Biznesowe KLUBU BIZNESU POLSKA – UKRAINA Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy pan Rafał Bruski oraz, że swoją obecność potwierdził Konsul Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy pan Krzysztof Sikora.

Dzięki sponsorom: bankowi BGZ PNB PARIBAS oraz KRISMAR Sp. z o.o. Sp.k. WSTĘP BEZPŁATNY. Są jeszcze wolne miejsca - zachęcamy do zgłoszenia chęci uczestnictwa: biuro@fiw.org.pl LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Pracownia to społeczność, której celem jest stworzenie Makerspace i Hackerspace w Bydgoszczy. Otwarty warsztat rzemieślniczy i laboratorium komputerowe, biblioteka rzeczy czy salka konferencyjna do spotkań różnej treści to tylko niektóre z naszych planowanych przedsięwzięć. Więcej zobaczysz na www.pracownia.bydgoszcz.pl