Jazz zabrzmi nad Brdą. Bydgoszcz Jazz Festiwal 2022

Stacey Kent, Leszek Żądło, Paweł Tomaszewski, Wojciech Myrczek, Daniel Karlsson – to gwiazdy 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego, który odbywa się w Bydgoszczy. Koncerty odbędą się w dniach 24 października – 12 listopada. Projekt jest współfinansowany przez miasto.

Przed nami 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego – Bydgoszcz Jazz Festival. Na festiwalu pojawią się największe gwiazdy jazzowych estrad. Podczas festiwalu wystąpi 44 artystów z USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Irlandii, Szwecji, Polski. Koncerty odbędą się

Koncerty zostały podzielone na działy:

• ZADUSZKI JAZZOWE
  • NEW JAZZ
  • POLISH JAZZ
  • BITWA JAZZOWA
  • MŁODZI NA START
  • POLSKIE IKONY JAZZU
  • ŚWIATOWE KONCERTY GWIAZD
  • JAZZ MUSIC TOMMORROW
  • THE BEST OF BYDGOSZCZ
  • JAM SESSION
  • SZTUKI WIZUALNE

Festiwal ma wysoką rangę artystyczną. Organizatorzy zapraszają największe gwiazdy jazzowych estrad, a koncerty odbywają się w najbardziej prestiżowych miejscach w regionie o charakterze kulturotwórczym. Dyrektorem Artystycznym Festiwalu jest Józef Eliasz.
Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Bilety na: http://bydgoszczjazzfestival.com.pl/