Wioślarze i kajakarze rywalizowali w centrum miasta

XVII Wielka Wioślarska o Puchar Brdy już za nami. Podobnie, jak w poprzednich latach w centrum Bydgoszczy mogliśmy oglądać rywalizację zarówno wioślarzy, jak i kajakarzy.

Tradycyjnie meta zlokalizowana była na Rybin Rynku. Regaty rozpoczęły wyścigu weteranów. Tutaj najlepsza okazała się ósemka Wikinga Berlin. Osada LOTTO Bydgostii wygrała natomiast rywalizację w wyścigu głównym seniorów.

Reprezentacja Bydgoszczy triumfowała również w kategorii juniorów. Sporo emocji kibicom dostarczyła rywalizacja kajakarzy. Jeden ze sprinterskich wyścigów zakończył się upadkiem do wody kajakarskiego mikstu (para mieszana).

Podobnie, jak w poprzednich edycjach także i tym razem ukoronowaniem regat była rywalizacja ósemek dwóch brytyjskich uniwersytetów - Oksfordu i Cambridge. Wioślarze z Cambridge zwyciężyli rewanżując się rywalom za ubiegłoroczną porażkę.

W piątek (21.09) w siedzibie LOTTO Bydgosti zaprezentowano znaczki pocztowe przedstawiające sylwetki medalistów olimpijskich z najbardziej zasłużonego klubu wioślarskiego w Polsce. Tym samym Bydgostia rozpoczęła jubileusz 90-lecia.