Wielkie święto żużla już wkrótce. Nie zabraknie gwiazd

Znamy już niemal komplet żużlowców, którzy wezmą udział w zawodach "Asy dla Tomasza Golloba". Organizatorzy zapowiadają, że 7 października na trybunach stadionu Polonii pojawi się nawet 10 tys. kibiców.

Do tej pory sprzedano 7,7 tys. biletów. - Dla nas jest to miła niespodzianka. Na tym etapie nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania - mówi Jerzy Kanclerz, dyrektor zawodów. Celem organizatorów jest zebranie, jak największej liczby pieniędzy, które przeznaczone zostaną dla rehabilitację i walkę o powrót do zdrowia dla Tomasza Golloba. Przypomnijmy, że nasz mistrz świata i legenda Polonii doznał poważnego urazy kręgosłupa w kwietniu 2017 roku. Obecnie przechodzi rehabilitację.

- Wstępnie liczymy, że dochód powinien wynieść ok. 250 tys. zł. Będę bardzo zadowolony, gdy ta kwota dobije do 300 tys. zł - dodaje Jerzy Kanclerz.
Trwa kompletowanie obsady turnieju. Wolne zostały już tylko dwa miejsca. Na pewno kibice w Bydgoszczy zobaczą na torze gwiazdy światowego żużla. Swój udział potwierdzili już: Tai Woffinden, Greg Hancock, Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Przemysław Pawlicki, Martin Vaculik, Antonio Lindbaeck, Niels-Kristian Iversen, Adrian Miedziński, Matej Zagar, Janusz Kołodziej i Krzysztof Buczkowski.

Do Bydgoszczy przyjadą też dawni rywale Tomasza Golloba - Henrik Gustafsson, Hans Nielsen, Roman Matousek, Andy Smith, Per Jonsson. Zwiększyła się też liczba ambasadorów turnieju. Do Wojciecha Fibaka, Mariusza Czerkawskiego i Zbigniewa Bońka dołączył Sławomir Szmal.

Atrakcji dla kibiców będzie znacznie więcej. Bramy stadionu przy ul. Sportowej otwarte zostaną o 11.30. Pół godziny później rozpocznie się część artystyczna. - Wystąpią zespół Żuki i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej - dodaje dyrektor zawodów. - Rozmawiam jeszcze z dwiema wokalistkami. Wstępnie potwierdziły swój udział, ale oficjalnie nic jeszcze nie zostało podpisane - kontynuuje.

Niespodzianką dla fanów Tomasza Golloba będzie też wystawa pamiątek związanych z naszym mistrzem. - Zgłaszają się do mnie osoby z całej Polski. Każdy chce pokazać swoje pamiątki związane z naszym mistrzem - mówi Jarosław Gamszej, założyciel stowarzyszenia byłych zawodników Polonii Bydgoszcz.

Początek sportowej części zawodów planowany jest na godzinę 15.