logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Uczcili urodziny Bydgoszczy na sportowo

Z okazji urodzin naszego miasta w niedzielę, 24 kwietnia na starcie 5-kilometrowej trasy stanęło niemal ośmiuset biegaczy. W tym roku sportowe uczczenie 676. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich odbyło się nad Kanałem Bydgoskim.

Sygnał do startu dał prezydent Rafał Bruski. W tym roku pięciokilometrowa trasa biegła przez malownicze ścieżki Kanału Bydgoskiego. Biegacze wystartowali o godzinie 15.00 na polanie przy ul. Bronikowskiego. W tym roku pierwszy metę przekroczył Marcin Biskup, który trasę pokonał w czasie 15:23 min., drugi był Tomasz Mruk – 17:49, a trzeci Tomasz Staniec – 18:46. Wśród pań, najszybsza była Marta Szenk – 18:57 min. Drugie miejsce zajęła Agata Tomczyk -19:42, na trzecim uplasowała się – 21:26 min.

Już od kilku lat w kwietniu biegacze wyruszają na ulice, aby na sportowo uczcić nadanie Bydgoszczy praw miejskich. Impreza jest jednocześnie symboliczną inauguracją sezonu biegowego w naszym mieście. Od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem – udział biorą w nim zarówno wytrawni biegacze, jak i amatorzy. Są także dzieci i dojrzali Bydgoszczanie. W tym roku po raz pierwszy trasa biegła wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

Każdy uczestnik biegu dostał pamiątkową koszulkę i medal. Galeria zdjęć z biegu znajduje się TUTAJ.