logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Mustangi opanowały Bydgoszcz
Już po raz drugi, mogliśmy podziwiać na ulicach Bydgoszczy wyjątkowe modele Mustangów. 22 września (sobota) do Bydgoszczy przyjechało kilkadziesiąt kultowych samochodów, a najstarszy z nich wyprodukowany został w 1965 roku.


Ten sportowy model Forda jest wielką legendą, która rozpoczęła się w 1964 roku. Pierwszym egzemplarzem był biały kabriolet, który z taśmy produkcyjnej w Dearborn wyjechał 9 marca 1964 roku.

Zlot rozpoczął się w Myślęcinku. Stamtąd auta wyjechały na ulicę Gdańską i skierowały się do centrum miasta.  Po południu można było podziwiać te maszyny na ulicy Mostowej oraz przy Placu Teatralnym.

Ford Mustang pojawił się w wielu znanych filmach, teledyskach i grach komputerowych, a zapewne jedną z najbardziej znanych ról jest udział w filmie Bullit, gdzie za jego kierownicą zasiadł znany amerykański aktor Steve McQueen.

Organizatorem zlotu był Automobilklub Bydgoski przy współpracy Urzędu Miasta Bydgoszczy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduję się TUTAJ.