logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoska sekcja kolarska z medalami!

Srebro na mistrzostwach Polski i brąz na mistrzostwach świata we Włoszech – sukcesów sportowych pogratulował Karolinie Rzepie i Edycie Jasińskiej prezydent Bydgoszczy. Zawodniczki trenują w KSN Łuczniczka w sekcji kolarskiej specjalizującej się w tandemach

Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Łuczniczka Bydgoszczy ma w swoich szeregach prawdziwe perły. W sekcji kolarskiej specjalizującej się w tandemach trenuje Karolina Rzepa, dotychczas startująca także w bowlingu i jej pilotka – Edyta Jasińska, dwukrotna wicemistrzyni Europy w kolarstwie torowym, olimpijka z Rio de Janeiro.

W tym roku po raz pierwszy zawodniczki startowały na mistrzostwach Polski w Kozichgłowach koło Częstochowy, na których zdobyły srebrny medal w wyścigu na czas oraz brązowy medal ze startu wspólnego i na mistrzostwach świata w Maniago (Włochy). W wyścigu na czas zajęły 8. miejsce w debiucie, a w wyścigu ze startu wspólnego zajęły 12 miejsce.

Trenerem duetu jest Aleksandra Tecław i sama jest zawodniczką – pilotką Iwony Podkościelnej, z którą zdobyła m.in. złoty medal igrzysk paraolimpijskich w 2016 r., a na tegorocznych mistrzostwach świata w Maniago we Włoszech - 2 brązowe medale w wyścigu na czas i ze startu wspólnego.

Warto wiedzieć:

Kolarstwo tandemowe to konkurencja olimpijska. Dobry występ sprawił, że obie zawodniczki KSN Łuczniczka stawiają sobie za cel walkę o kwalifikację na igrzyska paraolimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Miasto współfinansowało dwa starty cyklistek w Lublinie i w mistrzostwach Polski i dwa zgrupowania w Zieleńcu dla zawodniczek sekcji w ramach umowy dotacyjnej na szkolenie sportowe osób niepełnosprawnych.

W tym roku Miasto sfinansowało także  zakup kompletnej ramy z widelcem roweru szosowego typu tandem.