Kolejny raz ulicami Bydgoszczy przeszedł międzypokoleniowy Przemarsz Kapeluszowy.

W niedzielę 11 czerwca 2017 r. mieszkańcy Bydgoszczy kolejny raz mieli okazję podziwiać kolorowy i oryginalny przemarsz kapeluszowy bydgoskich seniorów. W tym roku wydarzenie odbyło się w ramach Bydgoskiego Pikniku Organizacji Pozarządowych organizowanego na Wyspie Młyńskiej, gdzie barwna i radosna parada dotarła na zakończenie pochodu.

Seniorzy, w tym przedstawiciele wielu pozarządowych organizacji i instytucji  senioralnych, jak również słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku, mieli okazję zaprezentować swoją codzienną działalności podczas Pikniku w specjalnie utworzonej strefie seniora, jak również wystąpić przed szerszą publicznością na piknikowej scenie.

Tegoroczny przemarsz był już IX edycją tego popularnego i oryginalnego wydarzenia, którego pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem była p. Honorata Wilk - prezes  Stowarzyszenia "Z potrzeby Serca” w Bydgoszczy. Tym razem nad powodzeniem przemarszu i imprez towarzyszących czuwał powołany komitet organizacyjny na czele z p. Heleną Malicką - Stowarzyszenie "Z potrzeby Serca" w Bydgoszczy,  przewodniczącym Bydgoskiej Rady Seniorów w Bydgoszczy p. Ireneuszem Frelichowskim oraz przedstawicielami Miasta Bydgoszczy: doradcą Prezydenta Bydgoszczy p. Elżbietą Rusielewicz i p. Przemysławem Biegańskim z Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych.

W niedzielę zainaugurowano także V Juwenalia Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Podobnie, jak w poprzednich latach, seniorzy odebrali od władz miejskich symboliczny klucz do bram Bydgoszczy, który wręczyły Panie Prezydent: Iwona Waszkiewicz i Anna Mackiewicz.

W piknikowej strefie seniora stoiska prezentował: Sekcja Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszenie Bydgoska Pomoc Społeczna (DPS Kapuściska), Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej „Promień Życia”, Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca”, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy, działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bydgoszczy liczne kluby seniorów oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Miasto Bydgoszcz (punkt Bydgoskiej Karty Seniora oraz Bydgoskiej Koperty Życia).

Na piknikowej scenie zaprezentowały się m.in.: Zespół wokalny Klubu Seniora „Bartosz”, Zespół A-Nutki z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespół Taneczny Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTP oraz Chór „Dzwon”.

Fot. Bożena Sałacińska

Bydgoszcz, 14, czerwca 2017 r.