Nie straszymy koronawirusem, ale zachowujemy szczególną ostrożność

W związku z kolejnym nasileniem liczby zachorowań na koronawirusa, zgodnie z rekomendacją Ministra Zdrowia, wprowadziliśmy w Urzędzie Miasta Bydgoszczy wzmożone środki ostrożności.

Wobec tego zachęcamy wszystkich seniorów zainteresowanych otrzymaniem Bydgoskiej Karty Seniora 60+ do skorzystania z bardzo wygodnej, internetowej drogi złożenia wniosku – bez wychodzenia z domu. Karta zostanie wysłana pocztą.

Więcej informacji na ten temat, wraz z instrukcją krok po kroku, dostępnych jest TUTAJ

O innych czasowych zmianach w zasadach obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przeczytać można TUTAJ

We wszelkich innych sprawach prosimy o rozwagę i ograniczenia bezpośrednich kontaktów do sytuacji najważniejszych i pilnych. Bydgoskie Biuro Seniora pozostaje do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów 52 5858 854, 52 5858 963, 52 5858 498.

Zachęcamy do zapoznania się z Apelem Stowarzyszenia MANKO na temat przeciwdziałania negatywnym skutkom izolacji TUTAJ

Pod apelem podpisało się grono specjalistów i praktyków pracy z osobami starszymi. Zachęcamy do lektury i zastosowania kilku prostych sposobów, które uchronią nas przed negatywnymi i bardzo groźnymi, psychicznymi skutkami trwającej od wielu miesięcy pandemii.