SESJA DORADCZA – ZAPROSZENIE EKOBOHATERÓW

Zrób prezent swojemu dziecku i przyjdź 1 czerwca w godz. 16.00-18.00 do Budowlanki.
Skorzystaj z porad ekspertów i wypełnij wniosek o dofinansowanie wymiany pieca z programu rządowego i miejskiego.
Popraw jakość powietrza, którym oddychasz Ty i Twoje dziecko.
Szczegóły na załączonym plakacie.
Polecamy i zapraszamy!

EKOBOHATERZY ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE ONLINE

Ekobohaterzy z bydgoskiego Zespołu Szkół Budowlanych zapraszają mieszkańców Bydgoszczy 27 maja o godz. 17.00 na spotkanie online „Na drodze ku lepszemu” w ramach kampanii społecznej na rzecz poprawy jakości powietrza „Odetchnij - bądź częścią rozwiązania, a nie zanieczyszczania!”.  Podczas spotkania omówione zostaną: szkodliwość starych pieców, korzyści płynące z wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz możliwe dofinansowania do wymiany starych kotłów. Szczegóły na załączonym plakacie.

Ekobohaterzy z bydgoskiego Zespołu Szkół Budowlanych

Jesienią ubiegłego roku młodzież bydgoskiej Budowlanki pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych rozpoczęła zmagania w ogólnopolskim konkursie „Ekobohaterzy”. Jest on realizowany w ramach projektu pt.: „Ekobohaterzy jako przykład podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej i aktywizacji społeczeństwa dla działań na rzecz zrównoważonego rozwoju” dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Organizatorem konkursu jest Główny Instytut Górnictwa w Katowicach.
Uczniowie wykonali szereg zadań, m. in. WebQuest, scenariusz ekolekcji. W finale konkursu znalazło się tylko 8 szkół, a wśród nich Zespół Szkół Budowlanych.
Ostatnia misja bydgoskich Ekobohaterów to realizacja kampanii społecznej na rzecz poprawy jakości powietrza pod hasłem: Odetchnij - bądź częścią rozwiązania, a nie zanieczyszczania!, która  została zaprojektowana w poprzednim etapie konkursu. Jej celem jest przede wszystkim wsparcie lokalnych władz i organizacji w walce z zanieczyszczeniem środowiska, zachęcanie Bydgoszczan do wymiany bezklasowych pieców tzw. kopciuchów, korzystania z odnawialnych źródeł energii,  propagowanie informacji na temat wpływu jakości powietrza na zdrowie człowieka i powiązaniach
z efektem cieplarnianym oraz zanieczyszczeniem wód. Przedsięwzięcie wsparło już wiele instytucji
i firm. Również Wydział Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy  poparł projekt kampanii i zadeklarował współpracę w jego realizacji.
Jednym z działań kampanii jest organizacja spotkania dla mieszkańców Bydgoszczy, które będzie opierało się na wyjaśnieniu szkodliwości starych pieców i przekazaniu informacji o możliwości uzyskania dopłat do ich wymiany. Zostaną przedstawione korzyści wykorzystywania ekologicznych źródeł energii i oferty firm wykonawczych. Odbędzie się również sesja doradcza z udziałem ekspertów, której celem będzie pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie. Planowane są też zajęcia ekologiczne w przedszkolach.
Już 20 maja, w imieniu zespołu konkursowego z bydgoskiej Budowlanki, zapraszamy na pierwsze wydarzenie  - Zieleńmy się!  Szczegółowe informacje znajdują się na załączonym plakacie i Facebooku Ekobudowlanych.