BYDGOSKIE GRANTY EKOLOGICZNE EDYCJA 2017 PRZYZNANE!

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Bydgoszczy w 2016 r. powstał Bydgoski Grant Ekologiczny jako forma wyróżnienia przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska, działaniami proekologicznymi oraz propagowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Przyznanie Grantu wiąże się m.in. z ufundowaniem nagród rzeczowych oraz pomocą finansową przy organizacji ww. przedsięwzięć.

Tematami priorytetowymi w 2017 roku są

1.       Podejmij wyzwanie i podróżuj bez spalin.

Realizowane przedsięwzięcia mają mieć na celu zachęcanie bydgoszczan do korzystania z bardziej ekologicznych środków transportu niż samochody, motory spalinowe (np. z komunikacji miejskiej, rowerów, rolek, czy poruszania się pieszo), a także porównanie różnych środków transportu i ich wpływ na zdrowie ludzi oraz na środowisko naturalne.

2.       Zadbaj o czyste powietrze dla nas i przyszłych pokoleń.

Ukazanie zagrożeń oraz negatywnego wpływu na zdrowie ludzi oraz na środowisko naturalne jakie niesie za sobą spalanie odpadów, czy złej jakości opału. Informacje o działaniach jakie można podjąć, celem ograniczenia przedostawania się zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego oraz sposobów oszczędnego i właściwych metod ogrzewania budynków.

W naborze złożono 36 wniosków o przyznanie Bydgoskiego Grantu Ekologicznego na łączną kwotę 66 550 zł. Komisja zarekomendowała przyznanie 33 Grantów na kwotę 50 000 zł.

Zestawienie przyznanych Grantów

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.