BYDGOSKI GRANT EKOLOGICZNY edycja 2018

Zapraszamy do składania wniosków o przyznanie Bydgoskiego Grantu Ekologicznego. Na realizację zadania przewidziano 30 tys. zł . Nabór wniosków trwa do 10 marca 2018 r.

O Grant mogą ubiegać się:

• przedszkola i szkoły,
  • uczelnie wyższe,
  • stowarzyszenia,
  • fundacje,
  • rady osiedli.

TEMATY PRIORYTETOWE W 2018 R.:

1. Chrońmy klimat. Uświadomienie bydgoszczan jaki wpływ na zmiany klimatu ma człowiek, jakie zagrożenia za sobą niosą,  jak można je spowolnić oraz przystosować się do nich.
  2. Woda nasz największy skarb.  Edukacja w zakresie znaczenia wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin, rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za niewielkie zasoby wody pitnej, dbanie o jej czystość, a także sposoby oszczędzania wody w życiu codziennym
  3. Przyjazne otoczenie dla dzikich zwierząt. Szerzenie idei ochrony przyrody, właściwego stosunku ludzi do zwierząt oraz tworzenie azyli, domków dla dzikich zwierząt m.in. jeży, ptaków, czy owadów.

KRYTERIA OCENY WNIOSKÓW (9 PKT.):

1. Zasięg przedsięwzięcia (0-2 pkt.):

• 0 pkt. - przedsięwzięcie w obrębie jednej placówki/instytucji,
    • 1 pkt. - przedsięwzięcie skierowane do dwóch lub trzech innych placówek/instytucji,
    • 2 pkt. przedsięwzięcie skierowane do więcej niż trzech placówek/instytucji lub mieszkańców miasta.

2. Ilość uczestników przedsięwzięcia* (0-2 pkt.):

• 0 pkt. - do 100 uczestników,
    • 1 pkt. – 100 - 300 uczestników,
    • 2 pkt. - powyżej 300 uczestników.

3. Oryginalność, innowacyjność (0-2 pkt.):

• 0 pkt. - przedsięwzięcie szablonowe,
    • 1 pkt. - przedsięwzięcie szablonowe połączone z elementami innowacyjnymi i/lub o ciekawym programie,
    • 2 pkt. - przedsięwzięcie nowatorskie.

4. Efekt ekologiczny (0-3 pkt.):

• Kryterium rozpatrywane indywidualnie dla każdego wniosku, w zależności od charakteru planowanego przedsięwzięcia, od wzrostu świadomości ekologicznej uczestników, wartości materialnych i niematerialnych, które działanie po sobie pozostawi oraz możliwości wykorzystania projektu w innych działaniach edukacyjnych prowadzonych przez miasto Bydgoszcz.

*Uwaga: we wniosku należy podać konkretną ilość uczestników, a nie odpowiadający zakres.

Wniosek o Grant można złożyć pod adresem:
Urząd Miasta Bydgoszczy,
Wydział Zintegrowanego Rozwoju,
ul. Grudziądzka 9-15, bud. C, pok. 206, 85-130 Bydgoszcz

Warto wiedzieć:
Z inicjatywy Prezydenta Miasta Bydgoszczy w 2016 r. powstał Bydgoski Grant Ekologiczny jako forma wyróżnienia przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska, działaniami proekologicznymi oraz propagowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Przyznanie Grantu wiąże się m.in. z ufundowaniem nagród rzeczowych oraz pomocą finansową przy organizacji zgłoszonych przedsięwzięć.