logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wakacje w mieście pełne atrakcjiKoncerty, teatry i kabarety w amfiteatrze przy Operze Nova, a także spektakle dla dzieci, teatry improwizowane czy imprezy plenerowe w Myślęcinku – lato w mieście zapowiada się w tym roku wyjątkowo interesująco. Jak co roku zapraszamy także na miejskie pływalnie - dla uczniów wstęp darmowy.

To będzie lato pełne atrakcji – scena na wodzie przy Operze Nova przez cały sezon tętnić będzie życiem – w ramach „Wieczorów z kabaretem” wystąpią m. in. Kabaret Ani Mru Mru czy Andrzej Poniedzielski. Odbędzie się także tak lubiana przez bydgoszczan „Rzeka muzyki” i „Rzeka muzyki młodych” – nad Brdą zaprezentują się m in. Janusz Radek, Mitch&Mitch, Tulia, Jacek Bończyk czy Bitamina. 

Nie zabraknie też recitali i monodramów w ramach "Małych form teatralnych" – na scenie zobaczymy m. in. Sonię Bohosiewicz czy Piotra Machalicę. 

Z kolei Miejskie Centrum Kultury zaprasza na Letnią Scenę Impro przy swojej siedzibie na ul. Marcinkowskiego. Odbywać się tam będą improwizowane spektakle z całego kraju. Będzie też oferta teatralna dla dzieci w ramach cyklu „Przystań Teatr” (spektakle pod chmurką przed amfiteatrem na ulicy Grodzkiej).  

Z kolei w Ostromecku przez całe lato będą koncerty,a także tradycyjnie - Festiwal Tańców w Kręgu.

W tym roku bydgoscy uczniowie spędzą wakacje na półkoloniach organizowanych przez Miasto - przez całe lato czeka na nich moc atrakcji, w tym wycieczki, zajęcia w terenie i warsztaty.

Jak co roku, miejskie baseny będą dla uczniów darmowe.  

Szczegóły dotyczące imprez w poszczególnych zakładkach tematycznych. Zapraszamy!