logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Ster na Bydgoszcz walczy o tytuł najlepszego produktu turystycznego
Ster na Bydgoszcz znalazł się wśród finalistów, którzy powalczą o tytuł najlepszego produktu turystycznego w kraju. Z naszego regionu o ten zaszczytny tytuł ubiegają się także Festiwal Perspektywy i Łabiszyńskie Spotkania z Historią.


Impreza Ster na Bydgoszcz znalazła się wśród finalistów konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Jest to zarazem nominacja do etapu ogólnopolskiego, gdzie bydgoska atrakcja walczyć będzie o certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, który otrzymują wyjątkowe atrakcje turystyczne na terenie Polski.

Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych, ich popularyzacja, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

Ster na Bydgoszcz to cykliczna impreza kulturalno-rozrywkowa, która od 2008 roku przyciąga tłumy wodniaków nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Ideą jest popularyzacja Bydgoskiego Węzła Wodnego oraz turystyki na wodach śródlądowych.

Warto wiedzieć: 

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT stał się już tradycją. Co roku laureatami zostają nowe i często jeszcze nie poznane przez turystów produkty turystyczne. Poziom konkursu rośnie z każdą edycją. W roku 2018 do konkursu został wprowadzony nowy rodzaj wyróżnienia – certyfikat specjalny. Może on zostać przyznany przez Kapitułę produktowi, który posiada niezwykły potencjał, jest mało znany i istnieje na rynku nie dłużej niż dwa lata. Twórcy takiego produktu turystycznego powinni wykazać się oryginalnością i kreatywnością.