logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Salon miasta z menedżerem
Maciej Bakalarczyk, społecznik i członek Rady ds. Estetyki Bydgoszczy będzie pełnił funkcję menedżera Starego Miasta i Śródmieścia. Wartość inwestycji tylko w na tym obszarze to blisko pół miliarda złotych – warto skoordynować inwestycje i działanie miękkie, aby w pełni wykorzystać potencjał naszego Centrum.


- Centrum Bydgoszczy od kilu lat dynamicznie się rozwija, a w najbliższych miesiącach i latach oblicze Śródmieścia i Starówki ulegnie istotnej zmianie – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. -  Wystarczy wspomnieć inwestycje na Rondzie Kujawskim, na Placu Kościeleckich, gdzie powstaje biurowiec K3. W przyszłym roku zakończy się także rewitalizacja płyty Starego Rynku. Prace trwają też na Wyspie Młyńskiej w Młynie Rothera, a przy Rybim Rynku odbudowujemy Teatr Kameralny. To ogromny zakres prac na najważniejszym dla miasta obszarze, w ścisłym centrum Bydgoszczy – chcemy wykorzystać potencjał Śródmieścia i Starówki w jak najlepszy sposób – stąd moja decyzja o powołaniu menedżera Śródmieścia i Starego Miasta. 

Funkcję tę objął Maciej Bakalarczyk, który jako społecznik aktywnie działa na rzecz Bydgoszczy od kilkunastu lat. Jest także członkiem Rady ds. Estetyki. Do najważniejszych zadań menedżera Śródmieścia i Starego Miasta należeć będzie m. in. analizowanie podejmowanych działań związanych ze stanem technicznym, wizerunkiem oraz estetyką obszaru Starego Miasta i Śródmieścia i rekomendowanie ewentualnych zmian. Menedżer ma także za zadanie stymulowanie wzrostu konkurencyjności biznesu i pobudzać gospodarczo obszar Starego Miasta i Śródmieścia. Ważnym punktem działalności menedżera będzie także identyfikowanie problemów rewitalizacyjnych i prowadzenie zadań związanych z organizacją przestrzeni w obszarze centrum, a także integracja i aktywizacja mieszkańców, prowadzenie działalności informacyjnej i promocyjnej Centrum Bydgoszczy.

 

Od września menedżer będzie pełnił dyżury, podczas których mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi pomysły związane z Centrum miasta.  W tym miesiącu też przedstawi swoje pierwsze pomysły.