Przemysłowa Bydgoszcz – przyjdź na seminarium

Turystyka przemysłowa, szlak TeH2O, a także historia bydgoskich fabryk – o tym wszystkim usłyszeć będzie można na seminarium organizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki pt. „Dziedzictwo przemysłowe Bydgoszczy – nadzieje i dylematy”.

Seminarium odbędzie się 23 października w sali widowiskowej Akademickiej Przestrzeni Kultury WSG (ul. Królowej Jadwigi 14) o godz. 9.30. Podczas spotkania poruszane będą następujące tematy:

• fenomenu turystyki dziedzictwa przemysłowego,
  • problematyki niepełnosprawności i przestrzeni uniwersalnej w turystyce,
  • zagadnień atrakcyjności bydgoskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego TeH2O,
  • historii bydgoskiego przemysłu na wybranych przykładach,
  • nowoczesnych technologii cukierniczych, które przekształciły rzemiosło w przemysł,
  • wspomagania dostępu do informacji w przestrzeni miejskiej z wykorzystaniem GPS i GIS,
  • kwestii wykorzystania technologii informatycznych w biurze turystycznym,
  • analizy postrzegania atrakcji turystycznych Bydgoszczy przy wykorzystaniu analizy okulograficznej.

Organizatorem seminarium jest  Katedra Gospodarki Turystycznej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Uczestników seminarium prosimy o przesłanie swoich zgłoszeń (imię, nazwisko, miejsce zatrudnienia) na adres e-mail: seminarium.dziedzictwo2018@byd.pl. Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.

Projekt jest finansowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy w ramach programu wspierającego działalność na rzecz turystyki i krajoznawstwa