logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Popłyną Brdą w zawodach
Już jutro (15 sierpnia) odbędą się wyjątkowe zawody pływackie w ścisłym centrum Bydgoszczy - emocjonujące wyścigi pod prąd wartkiego nurtu. Jako jedyni możemy organizować zawody pływackie na rzece, w sercu tak dużego miasta.


Woda Bydgoska to zawody pływackie, które przyciągają sportowców z całego kraju. Rywalizacja na Brdzie w ścisłych centrum miasta sprawia, że to impreza sportowa jedyna w swoim rodzaju. Jak co roku organizowana  jest  15 sierpnia w otoczeniu bydgoskiej Wyspy Młyńskiej i zabytkowych Spichrzy. Stopniowo impreza zyskuje status imprezy międzynarodowej. Próżno szukać innych miejsc, gdzie pływacy mogą przeżyć sportowe emocje w tak unikalnej śródmiejskiej scenerii. Zawodnicy mogą startować w trzech dystansach. Do wyboru jest 650 m, 1600 m i 2800 m. Letnia aura, doskonałe nastroje zawodników i atmosfera rodzinnego święta sprawia, że po raz kolejny będzie to niesamowite przeżycie dla zawodników, jak i kibiców. W tegorocznej imprezie weźmie udział ponad 500 zawodników - zarówno zawodowi pływacy, jak i amatorzy mający doświadczenie w pływaniu w otwartych zbiornikach wodnych. W ubiegłym roku została dodana nowa konkurencja - Fun SwimRun, czyli połączenie trzech odcinków pływackich z dwoma odcinkami biegowymi. Dodatkowym urozmaiceniem rywalizacji są ustawione na trasie przeszkody. Zawodnicy mają do pokonania łącznie 4160 m. Limit czasu ustalono na 120 minut. Bydgoskie inwestycje ekologiczne sprawiły, że dziś możemy bezpiecznie pokonywać Brdę wpław.

Warto wiedzieć:
Przypominamy, że powstała pierwsza aplikacja dedykowana aktywnym bydgoszczanom. Aplikacja „Aktywna Bydgoszcz” to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Mierzy ona czas, pokonany dystans i spalone kalorie. Ponadto zapisuje przebyte szlaki i oznacza je na mapie. To także baza wiedzy o bydgoskiej infrastrukturze dla aktywnych. Dostępne są dane dotyczące bydgoskich basenów, sal gimnastycznych, orlików czy plenerowych siłowni. „Kalendarz”  przypomina o zbliżających się wydarzeniach sportowych organizowanych w mieście. Zestaw „Wyzwań” pomaga w zdobywaniu punktów, które będzie można wymienić na zniżki u partnerów, którzy dołączyli do  projektu. „Trasy” pomagają w poszukiwaniu najbardziej malowniczych miejsc w Bydgoszczy przeznaczonych do rekreacji. Aplikacje można pobrać na urządzenie z androidem oraz systemem iOS. Aplikacja jest darmowa.