Najlepsi linoskoczkowie świata będą walczyć o mistrzowski tytuł

W tę sobotę, 16 czerwca, zapraszamy na piątą edycję Mistrzostw Świata w Przechodzeniu przez Rzekę – Slackline Games Bydgoszcz. Odważnych zawodników będzie można – jak zwykle – podziwiać w okolicach ul. Mostowej. Wydarzenie co roku przyciąga setki bydgoszczan.

Jak co roku do samego centrum Bydgoszczy zjadą się najszybsi slacklinerzy świata, na czele z niepokonanym jak dotychczas Dannym Mensik’iem z Czech. Ten młody zawodnik jest rekordzistą świata nie tylko w szybkości chodzenia po taśmie, ale również w długości przebytej taśmy – 1600 metrów.

W Bydgoskich mistrzostwach ośmiu zawodników ściga się nad rzeką Brdą w parach na dwóch, równolegle zawieszonych taśmach. Są wśród nich reprezentanci Czech, Francji, Estonii, Hiszpanii i Polski. Wysokość: 3 piętro. Długość: 30 metrów. System pucharowy.

Bydgoszcz – 16 czerwca, godz. 16:00, ul. Mostowa/ul. Stary Port.

Krótki klip z zeszłorocznej edycji Mistrzostw: TUTAJ.

Dzień wcześniej, w piątek (15 czerwca) „Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę” - Przejście linoskoczka nad Wisłą. Rekord Polski.

"Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę" to wydarzenie plenerowe, w którym najlepsi linoskoczkowie z Polski i świata przejdą w Bydgoszczy w poprzek Wisłę po rekordowo długiej, kilkusetmetrowej linie (taśmie), zawieszonej na wysokości kilkudziesięciu metrów. Ustanowienia rekordu podejmą się Danny Mensik (Czechy) i Nathan Paulin (Francja) - rekordziści świata w długości przebytej taśmy - 1600 m. Jako Polak, próbę podejmie Kuba Morawski.

Bydgoszcz - 15 czerwca, godz. 15:00 - 18:00, okolice Mostu Fordońskiego, ul. Nad Wisłą.

Organizatorem obu imprez jest Biuro Herold. Dotacja z budżetu miasta Bydgoszczy została przyznana w ramach konkursu na imprezy promocyjne.