Konkurs Bydgoszcz Press Photo 2021 rozstrzygnięty

Znamy zwycięzców pierwszej edycji konkursu fotografii dokumentalnej Bydgoszcz Press Photo 2021. W kategorii amatorskiej zwyciężyła Zofia Ruprecht, w zawodowej - Mateusz Sontowski. W sumie na konkurs nadesłano ponad pół tysiąca zdjęć.

Celem konkursu była promocja miasta, jego atrakcji turystycznych, popularnych miejsc oraz organizowanych wydarzeń. Nadesłane prace najczęściej wykonane zostały w centrum miasta, na wielu zdjęciach ukazana została bydgoska architektura, fontanna Potop czy Przechodzący przez rzekę, ale również uroki otoczenia Kanału Bydgoskiego i Wyspy Młyńskiej. Zdjęcia będą mogły być wykorzystane w działaniach promocyjnych miasta. Wybrane zdjęcia trafiły do limitowanej edycji kalendarza miejskiego, który wręczany będzie jako upominek od prezydenta miasta.

Na konkurs nadesłano prawie 80 zgłoszeń – łącznie ponad pół tysiąca zdjęć! Prace oceniała komisja konkursowa, w składzie której znalazły się m.in. osoby zawodowo zajmujące się fotografią. W ostatnim etapie członkowie jury wybierali zwycięzców spośród prac 8 zawodowców i 36 amatorów.

Zofia Ruprecht sama o sobie mówi, że jest lekarzem medycyny z pasją fotograficzną, który porusza się po Bydgoszczy rowerem. Swoje zdjęcia publikuje w mediach społecznościowych. Mateusz Sontowski z kolei interesuje się dronami i fotografią – na co dzień zajmuje się fotografią produktową i dodatkowo świadczy usługi za pomocą dronów.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich, którzy lubią oglądać Bydgoszcz przez obiektyw aparatu, zachęcamy do robienia zdjęć naszemu miastu – w przyszłym roku planujemy drugą edycję konkursu.

Zdjęcia laureatów do pobrania: tutaj.