logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kolekcja Wojciecha Fibaka jeszcze tylko przez tydzień




Już tylko do końca tygodnia (do 26 sierpnia) w Galerii Sztuki Nowoczesnej Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy można oglądać kolekcję sztuki współczesnej Wojciecha Fibaka, utytułowanego sportowca ale i znanego kolekcjonera i pasjonata sztuki. Każdemu kto odwiedzi wystawę, Muzeum oferuje prezent-niespodziankę z nią związany.


Początkowe zainteresowanie Wojciecha Fibaka malarstwem polskim XIX i początku XX wieku, m.in. obrazami Piotra Michałowskiego, Aleksandra Gierymskiego, Leona Wyczółkowskiego czy Jacka Malczewskiego, przerodziło się z czasem w fascynację twórczością artystów z kręgu École de Paris.

Od lat, równolegle, Fibak tworzy kolekcję polskiej sztuki współczesnej. Główny nacisk w tym zespole kładzie na gromadzenie wybitnych dzieł artystów – klasyków nowoczesności, tworzących od II połowy XX wieku do czasów nam współczesnych. W kolekcji znalazły się prace twórców, których nazwiska już na trwałe wpisały się w historię najnowszej sztuki, nie tylko polskiej, ale europejskiej i światowej.

Na wystawie w Galerii Sztuki Nowoczesnej Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy będzie można zobaczyć dzieła twórców należących do kanonu polskiej sztuki współczesnej, odzwierciedlające różnorodne kierunki, nurty i tendencje w jej rozwoju.
Pokaz kolekcji sztuki współczesnej Wojciecha Fibaka w bydgoskim Muzeum ma charakter premierowy.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy - Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska
Wystawa czynna do 26 sierpnia 2018 roku.