Zrób profesjonalną kampanię społeczną. Warsztaty dla OPP

21 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4, przy ul. Dworcowej 82 w Bydgoszczy świat reklamy spotka się z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Wydarzy się to w ramach programu „Watch it!”, który propaguje wykorzystywanie darmowego czasu antenowego w mediach publicznych przez organizacje.

Do wzięcia jest aż 9 radiowych i znacznie więcej telewizyjnych minut każdego dnia – tyle daje bezpłatnie telewizja publiczna i Polskie Radio organizacjom na emisję ich spotów.

Jak skorzystać z tej możliwości? Jak wyprodukować spot i sprawić, żeby pojawił się na antenach polskich mediów publicznych? O tym możesz dowiedzieć się na spotkaniu z ekspertem z branży reklamowej i osobami prowadzącymi program „Watch it!”.

Zapraszamy pracowników organizacji pozarządowych posiadających status OPP oraz przedstawicieli agencji reklamowych i mediów do wzięcia udziału w warsztatach, podczas których przedstawimy kwestie związane z procesem przygotowywania i emisji kampanii społecznych w publicznych mediach oraz możliwości efektywnej współpracy i nawiązywania nowych kontaktów.

W programie spotkania znajdą się m.in. następujące tematy:

• zasady wnioskowania i przyznawanie bezpłatnego czasu antenowego w TVP i Polskim Radio na emisję kampanii społecznych przygotowanych przez OPP;
  • jak zabrać się za przygotowanie kampanii społecznej – co należy przemyśleć przed nawiązaniem współpracy z agencją reklamową?
  • poszukiwanie partnerów – jak się przygotować do współpracy z agencją reklamową lub organizacją pozarządową (NGO);
  • jak współpracować – wspólny cel, różne języki i kultura wewnętrzna mediów, agencji i NGOs.

Spotkania poprowadzi Jacek Pawlak, w branży komunikacyjnej pracuje od zeszłego tysiąclecia. A w głowie ciągle maj. Autor i współautor wielu kampanii nagradzanych na polskich i zagranicznych festiwalach kreatywnych oraz Effie. Jego prace były wielokrotnie wspominane w książkach dokumentujących kamienie milowe polskiej branży reklamowej. Kreatywny strateg, strategiczny kreatywny. Copywriter. Pisarz. Twórca Komiksu P.T. Laski, z którym wziął udział w wystawie Ilustracja 2012 pod kuratelą Endo i Trusta. Współautor bloga muzycznego cogra.pl. Nauczyciel wielu uznanych dziś kreatywnych i dyrektorów kreatywnych. Aktywista i członek zarządu Klubu Twórców Reklamy.

Czas i miejsce:
21.03.2017, godz. 11:00-15:00,
BYDGOSZCZ, Młodzieżowy Dom Kultury nr 4, ul. Dworcowa 82

Weź udział w spotkaniu. Wypełnij formularz zgłoszeniowy!
FACEBOOK - TUTAJ

Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy po 2 osoby z organizacji.