Apel radnych ws. konsolidacji szpitali

Radni Rady Miasta Bydgoszczy wystosowali do rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu apel przeciwko konsolidacji szpitali uniwersyteckich w Bydgoszczy.

- Mieszkańcy Bydgoszczy przekażą w roku 2022 do NFZ około 1,2 mld złotych na opiekę medyczną w ramach obowiązkowej składki zdrowotnej. Samorząd Bydgoszczy wraz z władzami państwa oraz jednostkami ochrony zdrowia jest odpowiedzialny za zabezpieczenie zdrowotne mieszkańców Bydgoszczy. W sytuacji pandemii, uchodźstwa z Ukrainy oraz słabości systemu ochrony zdrowia w Polsce Rada Miasta Bydgoszczy wykazuje głębokie zaniepokojenie decyzją J. M. Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu o konsolidacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 (SU1) i Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 (SU2) w Bydgoszczy – tak zaczyna się apel Rady Miasta Bydgoszczy do Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Radni sprzeciwiają się konsolidacji szpitali, która – ich zdaniem – wpłynie niekorzystnie na opiekę zdrowotną dla mieszkańców Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Apel został przegłosowany podczas dzisiejszej (27/04) sesji Rady Miasta. Pełną treść stanowiska można przeczytać TUTAJ.