Przedstawiciele świata kultury przy wigilijnym stole

Po raz drugi w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku odbyło się świąteczno-wigilijne spotkanie bydgoskich środowisk kultury.

Wigilia środowisk kultury odbyła się w Ostromecku.

Spotkanie odbyło się w piątkowe popołudnie, 16 grudnia. Prezydenta miasta Rafała Bruskiego podczas spotkania reprezentowała zastępca Iwona Waszkiewicz, która złożyła wszystkim tradycyjne życzenia. Oprawę muzyczną tego wieczoru zapewniła kapela i chór Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie. W programie dominowały kolędy i pastorałki, nie zabrakło również utworów kujawskich.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli m.in. dyrektorzy instytucji kultury, działacze i społecznicy. Nie zabrakło pachnącego, świątecznie udekorowanego drzewka, kolęd, wigilijnych potraw, a przede wszystkim życzeń składanych przy opłatku.

Radę Miasta Bydgoszczy podczas spotkania reprezentowali zastępcy przewodniczącego, Jan Szopiński i Lech Zagłoba-Zygler.