logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Popłynęła Rzeka Muzyki – pierwszy koncert za nami
Koncertem zespołu Tulia rozpoczął się w niedzielę nasz wakacyjny cykl Rzeka Muzyki. Mimo lekkiego chłodu, bydgoszczanie zapełnili amfiteatr przy Operze Nova po brzegi. Kolejny koncert w niedzielę, 14 lipca – wystąpi Dawid Lubowicz Quartet.


Rzeka Muzyki to już nasza bydgoska wakacyjna tradycja. W każda niedzielę lipca i sierpnia w amfiteatrze przy Operze Nova odbywać się będą koncerty – nie zabraknie muzyki klasycznej, jazzu, poezji śpiewanej czy muzyki popularnej. 

W niedzielę 7 lipca jako pierwszy wystąpił zespół Tulia. To żeński kwartet wokalny i fenomen ostatnich lat polskiej sceny muzycznej. Zespół aranżuje w niezwykle oryginalny sposób piosenki zarówno polskie, jak i zagraniczne. To m. in. covery utworów takich wykonawców jak Dawid Podsiadło, Robert Gawliński, Grzegorz Ciechowski, Agnieszka Chylińska, czy Ania Dąbrowska. Podczas koncertu w Bydgoszczy, wokalistkom towarzyszył pięcioosobowy zespół instrumentalistów. Piosenkę na bis – słynny przebój “Pali się” śpiewała z Tulią cała widownia. 

 

 

 

Na kolejną muzyczną ucztę zapraszamy 14 lipca. Wystąpi Dawid Lubowicz Quartet. Lubowicz uznawany jest za jednego z najlepszych polskich skrzypków jazzowych, który zdobył kilka statuetek Fryderyków i wiele innych muzycznych nagród. Na koncercie zaprezentowany zostanie materiał z płyty "Inside", do produkcji której artysta zaprosił wybitnych polskich muzyków: Krzysztofa Herdzina (fortepian, akordeon), Roberta Kubiszyna (kontrabas, gitara basowa) i Łukasza Żytę (perkusja). 

Rzeka Muzyki 2019, amfiteatr przy Operze Nova, zawsze o godz. 19.00 , wstęp wolny. 

14 lipca - DAWID LUBOWICZ QUARTET, „Inside”

21 lipca – JACEK BOŃCZYK, „Absolutnie…czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego”

28 lipca - THE WHOOP GROUP, "Crimes". A także występ stypendystów Miasta Bydgoszczy – Emilian Rosiak i Antoni Majewski

4 sierpnia – MITCH&MITCH, „W mitchowskim stylu”

11 sierpnia - MECCORE STRING OUARTET. "Od Haydna do Griega"

18 sierpnia – JANUSZ SZROM, „Krzysztof Komeda – Song Book”

25 sierpnia – JANUSZ RADEK, „Poświatowska/Radek”