Najlepsze teatry w Bydgoszczy – rusza IMPRODROM

W czwartek 4 października startuje Festiwal Teatrów Improwizowanych IMPRODROM. To już szósta edycja imprezy, podczas której zaprezentują się najlepsze formacje z Polski i Europy.

Kilkanaście grup z kraju i zagranicy wystąpi na tegorocznej, 6. Edycji Festiwalu Teatrów Improwizowanych IMPODROM.
Motywami przewodnimi festiwalu w tym roku jest szeroko pojęty kosmos oraz niepowtarzalność danej chwili. Niepowtarzalne są bowiem spektakle improwizacji teatralnej, tworzone dosłownie na oczach widzów. W tym gatunku sztuki teatralnej nie sposób obejrzeć dwóch takich samych spektakli. Bo to widzowie spektaklu wpływają na przebieg i charakter widowiska, tworzonego na bieżąco na scenie w oparciu o reakcje widowni.

Festiwal rozpocznie „Bingo Bango Bongo” – wieczór spektakli impro wybranych spośród występów zgłoszonych do konkursu, który odbywa się w tym roku po raz pierwszy. Zobaczymy grupy: Grupa Teraz z Torunia z „Legendami Nowego Miasta”, PAPTAK z Wrocławia z „No exit”, oraz dwie formacje warszawskie - Hulaj po warszawsku ze spektaklem „Hulaj po bydgosku” i Dynastię z improwizowaną telenowelą.

Piątek będzie pierwszym dniem prezentacji gości festiwalu. Od 18:00 w sali widowiskowej MCK wystąpią: Oerbeatz / Zorak / wymyWammy (Bydgoszcz / Łódź) z pokazem pt. „Zgrzyty, lepy, ciągi”. Artyści udowodnią, że melodie niosą ze sobą różne historie - pierwszych pocałunków, potknięć, małych zwycięstw, dalekich i bliskich podróży w nieznane, największych smutków i radości. W spektaklu z tych wszystkich składników stworzą całą gamę różnych scen.

Potem nadejdzie czas na „Miks Impro” z Alanem Pakoszem z grupy AD HOC, spektakl-fuzję improwizatorów Siedem Razy Jeden (Zielona Góra) pt. „Pocztówki z wakacji”, a clou wieczoru będzie występ „The Allnighters”.  Zjednoczeni improwizatorzy z Grecji, Francji i Polski stworzą przedstawienie pt. „The Octopus”.

Ważnym punktem imprezy będzie występ brytyjskiej grupy The Maydays „Happily Never After”. Na improdromowej scenie odegrają – musical improwizowany.

Informacje o Improdromie TUTAJ.

PROGRAM:

4.10. CZWARTEK, wstęp wolny
19:00, sala widowiskwoa MCK:
Bingo Bango Bongo - 4 spektakle wybrane spośród aplikacji
•         Grupa Teraz (Toruń) - Legendy Nowego Miasta
•         PAPTAK (Wrocław) - No Exit
•         Hulaj po warszawsku (Warszawa) - Hulaj po bydgosku
•         Dynastia (Warszawa) - Improwizowana telenowela

5.10. PIĄTEK
18:00, sala widowiskowa MCK:
•         Oerbeatz / Zorak / wymyWammy (Bydgoszcz / Łódź)
•         Miks Impro z Alanem Pakoszem (AD HOC)