logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Najlepsze filmy animowane zobaczysz w Bydgoszczy – ruszają Animocje
9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje rozpoczyna się już 7 kwietnia. W Kinie Orzeł zobaczymy niemal 40 obrazów z m. in. Argentyny, Japonii, czy Izraela. Nagrodę za osiągnięcia w dubbingu odbierze Anna Apostolakis-Gluzińska.


O Grand Prix 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animocje powalczy 39 animacji. W konkursie międzynarodowym zobaczymy filmy z całego świata, m. in. z Chorwacji, Argentyny, Japonii, Gruzji, Izraela, Iranu, Serbii czy Singapuru.

Mimo, że Animocje startują 7 kwietnia, już 4 i 5 kwietnia odbędą się pokazy przedfestiwalowe, czyli tradycyjna Do-Grywka. Zobaczyć będzie można kilkanaście filmów, które nie znalazły się w konkursie głównym. Spośród nich widzowie specjalnych pokazów wybiorą jeden, który dołączy do walki o Grand Prix.

Jak zawsze, przyznana zostanie nagrodą za szczególne osiągnięcia w dubbingu. Warto zaznaczyć, że bydgoski festiwal jest jedynym w Polsce wydarzeniem, honorującym gwiazdy tej sztuki W tym roku nagroda trafi ona do Anny Apostolakis-Gluzińskiej. Jej głos usłyszeć można w takich filmach jak „Shrek”, „Epoka lodowcowa”, „Harry Potter”. Apostolakis-Gluzińska jest także cenioną reżyserką dubbingu. Wyreżyserowała dubbing w kilkudziesięciu filmach i serialach, m. in.  „Koralinę i tajemnicze drzwi”, „Karate Kid”, „Shrek forever”, „Niesamowity Spider-Man”, „Cudowny chłopak”, „Był sobie pies”, „Megamocny”, Annie”, „Niania i wielkie bum”, 3 części „Bella i Sebastian”. Obecnie reżyseruje m.in. uwielbiany przez dzieci serial „Psi Patrol”, w którym użycza głosu Marshallowi, oraz „Tomek i Przyjaciele” – również hitowy serial dla najmłodszych. 

Wręczenie nagrody i spotkanie z Anną Apostolakis-Gluzińską odbędzie się podczas 9. MFFA Animocje, 8 kwietnia 2019, o g. 18:00, w Cafe Szpulka w MCK-u. Wstęp wolny.

9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE odbędzie się w dniach 7-14 kwietnia 2019 

Szczegółowy program na www.animocje.pl